Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Pletniow mówi, że jest niewinny; musi wrócić do Tajlandii

0
Podziel się

Rosyjski pianista Michaił Pletniow, oskarżony w Tajlandii o
gwałt na niepełnoletnim, oświadczył w czwartek po powrocie do Moskwy, że jest niewinny. Powiedział
też, że wróci do Tajlandii na proces 18 lipca.

bEgAHSCZ

Rosyjski pianista Michaił Pletniow, oskarżony w Tajlandii o gwałt na niepełnoletnim, oświadczył w czwartek po powrocie do Moskwy, że jest niewinny. Powiedział też, że wróci do Tajlandii na proces 18 lipca.

53-letniego Pletniowa, utytułowanego pianistę i dyrygenta, aresztowano w poniedziałek w mieście Pattaya za domniemany gwałt na 14-letnim tajskim chłopcu. Grozi mu do 20 lat więzienia.

"Jeśli dochodzenie będzie uczciwe i obiektywne, to nie mam się czego obawiać" - powiedział pianista dziennikarzom po przyjeździe do Moskwy.

bEgAHSDb

"Nie popełniłem przestępstwa" - oświadczył. Dodał, że jest "przeciwny przemocy między ludźmi, a stokrotnie bardziej, gdy chodzi o dzieci".

Pletniowa uwolniono za kaucją wysokości 300 tys. bahtów (7,3 tys. euro) i pozwolono opuścić Tajlandię pod warunkiem, że wróci na proces 18 lipca. Sąd, jak powiedział przedstawiciel tajlandzkiej policji Omsin Sukkanka, uznał, że nie ma ryzyka ucieczki pianisty, który od dawna zamieszkuje w Tajlandii i ma tu nieruchomości.

W Moskwie Pletniow powiedział, że wróci do Tajlandii. 12 lipca ma planowany występ w Ochrydzie w Macedonii.

Pletniow założył Rosyjską Orkiestrę Narodową, której nagranie baśni muzycznej Sergiusza Prokofiewa "Piotruś i wilk" pod dyrekcją Kenta Nagano z udziałem Sophii Loren, Billa Clintona i Michaiła Gorbaczowa otrzymało nagrodę Grammy.

bEgAHSDh

Sam Pletniow dostał tę nagrodę w roku 2005 za aranżację "Kopciuszka" Prokofiewa.(PAP)

mmp/ kar/

6583323 6583165 6582135 arch.

bEgAHSDC
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)