Notowania

wiadomości
18.07.2011 10:41

Rosja: Podnoszenie "Bułgarii" najwcześniej w poniedziałek wieczorem

TASS) - Nie wcześniej niż w poniedziałek wieczorem może się rozpocząć operacja podnoszenia z dna zbiornika Kujbyszewskiego na Wołdze statku "Bułgaria", który zatonął 10 czerwca; na razie nie zakończono stawiania wraku na stępce - poinformował resort transportu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*TASS) - Nie wcześniej niż w poniedziałek wieczorem może się rozpocząć operacja podnoszenia z dna zbiornika Kujbyszewskiego na Wołdze statku "Bułgaria", który zatonął 10 czerwca; na razie nie zakończono stawiania wraku na stępce - poinformował resort transportu. *

W zależności od tego, jak przejdzie ten najważniejszy etap operacji, zostanie określony termin podniesienia statku, lecz może to nastąpić nie wcześniej niż w poniedziałek wieczorem - powiedział kierujący akcją podnoszenia jednostki wiceminister transportu Wiktor Olerski.

Wspomniał, że w przeddzień, podczas wyrównywania położenia statku na dnie, zerwała się jedna z lin podtrzymujących jednostkę. Olerski szacuje, że samo ustawienie jej na stępce zajmie kilka godzin.

Później, jak powiedział, od razu rozpocznie się podkładanie pod kadłub szerokich elastycznych pasów metalowych. Olerski ocenił, że jeśli wszystko pójdzie pomyślnie, to podnoszenie rozpocznie się jeszcze w poniedziałek wieczorem, jeśli nie - to we wtorek rano.

Do akcji, jak poinformowało w sobotę Ministerstwo ds. Sytuacji Nadzwyczajnych, sprowadzono z Wołgogradu i Dubnej dwa dźwigi pływające.

Przeładowany i niesprawny technicznie statek wycieczkowy "Bułgaria" zatonął w niedzielę, 10 czerwca, przy złej pogodzie na sztucznym zbiorniku Kujbyszewskim na Wołdze w Tatarstanie.

W chwili zatonięcia na statku znajdowało się 208 osób. Uratowano 79, z wraku statku, który zatonął w kilka minut, wydobyto 114 ciał. 15 osób w dalszym ciągu uważa się za zaginione.(PAP)

mmp/ kar/

9414136 arch.

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz