Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Połączenie lotnicze z Gruzją dopiero w styczniu

0
Podziel się

TASS, Media) - Bezpośrednie loty czarterowe między Rosją a Gruzją zostaną
wznowione dopiero 6 stycznia 2010 roku, bo gruzińska prywatna firma lotnicza Georgian Airways
"technicznie nie jest w stanie zdążyć z organizacją lotów w dniach 29 i 30 grudnia" - podała we
wtorek agencja ITAR-TASS powołując się na rzeczniczkę gruzińskich linii Nino Giorgobiani.

bEirwmUl

TASS, Media) - Bezpośrednie loty czarterowe między Rosją a Gruzją zostaną wznowione dopiero 6 stycznia 2010 roku, bo gruzińska prywatna firma lotnicza Georgian Airways "technicznie nie jest w stanie zdążyć z organizacją lotów w dniach 29 i 30 grudnia" - podała we wtorek agencja ITAR-TASS powołując się na rzeczniczkę gruzińskich linii Nino Giorgobiani.

Giorgobiani powiedziała, że jej kompania nie zdążyła przygotować rejsów, bo zezwolenie rosyjskiego Ministerstwa Transportu na bezpośrednie loty czarterowe z Tbilisi do Moskwy i do Petersburga nadeszło dopiero w poniedziałek (28 grudnia) wieczorem. "Ostatecznie czartery będą latać od 6 do 25 stycznia" - dodała rzeczniczka.

W przeddzień rosyjski resort transportu wydał gruzińskim liniom zezwolenie na loty czarterowe do Rosji w dniach 29 i 30 grudnia. Rosyjskie władze tłumaczyły późne wydanie zezwolenia tym, że same późno otrzymały stosowne dokumenty od władz gruzińskich, które musiały potwierdzić określone dane dotyczące linii Georgian Airways.

bEirwmUn

Linie gruzińskie wystąpiły w ubiegłym tygodniu do władz rosyjskich o uchylenie zakazu lotów.

Bezpośrednie loty między Rosją a Gruzją zostały zawieszone po kilkudniowej wojnie rosyjsko-gruzińskiej w sierpniu roku 2008 o kontrolę nad separatystyczną republiką na terenie Gruzji - Osetią Południową.(PAP)

mmp/ ro/

5387127 arch.

bEirwmUO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)