Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
05.03.2012 00:30

Rosja: Policja wypuściła Nawalnego

Policja zaczęła zwalniać przeciwników Władimira Putina, zatrzymanych w poniedziałek wieczorem podczas demonstracji w Moskwie. Wolność odzyskał m.in. Aleksiej Nawalny, bojownik z korupcją i popularny bloger.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Policja zaczęła zwalniać przeciwników Władimira Putina, zatrzymanych w poniedziałek wieczorem podczas demonstracji w Moskwie. Wolność odzyskał m.in. Aleksiej Nawalny, bojownik z korupcją i popularny bloger. *

Jak poinformowała agencja Interfax, Nawalny został wypuszczony po zapłaceniu grzywny. W najbliższych godzinach, według rosyjskiej agencji, policja wypuści także Siegieja Udalcowa, przywódcę radykalnego Frontu Lewicy.

Tymczasem lider ruchu Solidarność Ilja Jaszyn, także zatrzymany podczas demonstracji w Moskwie, poinformował przez telefon komórkowy, że wraz z 19 innymi demonstrantami jest od kilku godzin przetrzymywany w policyjnym autokarze.

Aresztowania potępił miliarder Michaił Prochorow, który w niedzielnych wyborach prezydenckich znalazł się trzecim miejscu. "Demonstracja była pokojowa. Jestem oburzony przemocą ze strony policji" - powiedział Prochorow.

W demonstracji na moskiewskim placu Puszkina uczestniczyło około 20 tys. ludzi. Taką liczbę uczestników podali organizatorzy protestu. Według policji, w manifestacji wzięło udział około 14 tys. osób.

Do demonstracji zwolenników opozycji doszło także w kilku innych miastach, m.in. Petersburgu i Niżnym Nowogrodzie. Policja zatrzymała w sumie około 500 osób. (PAP)

sp/

10934233

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz