Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Przestępcy podatkowi mogą nie trafić do aresztu

0
Podziel się

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał we wtorek nową ustawę
zakazującą umieszczania w areszcie śledczym osób po raz pierwszy podejrzanych o przestępstwa
podatkowe.

bEgiwHBx

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew podpisał we wtorek nową ustawę zakazującą umieszczania w areszcie śledczym osób po raz pierwszy podejrzanych o przestępstwa podatkowe.

Oprócz tego osoby, które popełnią takie przestępstwo po raz pierwszy i zwrócą uzyskane nielegalnie środki oraz zapłacą grzywnę, mogą uniknąć odpowiedzialności karnej.

Ustawa ta, której tekst pojawił się na stronach internetowych Kremla, pozwoli zmniejszyć przepełnienie w rosyjskich aresztach śledczych i więzieniach.

bEgiwHBz

Nowe regulacje zostały ogłoszone tydzień po zapowiedzi Miedwiediewa dotyczącej reformy sądownictwa, milicji i więziennictwa - instytucji o skostniałych strukturach, odziedziczonych po czasach radzieckich.

W wywiadzie z 24 grudnia Miedwiediew skrytykował "niezmieniony od dziesięcioleci" rosyjski system więziennictwa.

W połowie listopada w moskiewskim więzieniu zmarł 37-letni prawnik Siergiej Magnicki. Przyczyną zgonu miała być przepuklina przewodu pokarmowego, lecz podejrzany twierdził, że odmawiano mu leczenia na zapalenie trzustki.

Dziennik "Nowa Gazieta" opublikował fragmenty notatek Magnickiego, który opisał urągające godności ludzkiej warunki w więzieniu: brak możliwości utrzymania higieny, a także zimno i głód.

bEgiwHBF

Wkrótce po tym prezydent zwolnił kilkunastu pracowników wysokiego szczebla służb federalnych odpowiedzialnych za warunki w rosyjskich więzieniach.

Magnickiego aresztowano pod zarzutem oszustw podatkowych w ramach śledztwa przeciwko firmie Hermitage Capital Management, która była kiedyś największym funduszem inwestycyjnym w Rosji. (PAP)

jo/ mc/

5390830

bEgiwHCa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)