Notowania

tarcza antyrakietowa
27.05.2008 12:46

Rosja przygotowuje odpowiedź na tarczę

Ministerstwo Obrony Rosji przygotowuje swoją odpowiedź na tarczę antyrakietową.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Ministerstwo Obrony Rosji oświadczyło, że planowane rozmieszczenie elementów tarczy antyrakietowej USA w Polsce i Czechach ma - _ wyraźnie wyrażony antyrosyjski potencjał _ i dlatego Moskwa przygotowuje - _ asymetryczną _ odpowiedź na to posunięcie.

- _ Nasz stosunek do planów USA ulokowania elementów ich globalnego systemu obrony przeciwrakietowej w Europie pozostaje niezmienny. Plany te mają wyraźnie wyrażony antyrosyjski potencjał _ - oznajmił zastępca szefa Głównego Zarządu Współpracy Międzynarodowej w Ministerstwie Obrony Federacji Rosyjskiej, generał Jewgienij Burzyński.

- _ Myślimy o asymetrycznych krokach w odpowiedzi na instalację tarczy antyrakietowej w Europie, o których nie mogę mówić. Zmierzają one do tego, aby sprowadzić do minimum ryzyko dla naszego bezpieczeństwa narodowego _ - dodał rosyjski generał.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Nie ma postępu w sprawie tarczy ]( http://news.money.pl/artykul/nie;ma;postepu;w;sprawie;tarczy,221,0,334301.html )
* [ Czechy i USA porozumiały się w sprawie tarczy ]( http://news.money.pl/artykul/czechy;i;usa;porozumialy;sie;w;sprawie;tarczy,130,0,333186.html )
* [ Polska konsultuje tarczę z Rosją ]( http://news.money.pl/artykul/polska;konsultuje;tarcze;z;rosja,69,0,334149.html )
Tagi: tarcza antyrakietowa, rosja, odpowiedź, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz