Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja rada z uznania przez Nauru Abchazji i Osetii Płd.

0
Podziel się

Rosja z zadowoleniem odniosła się w środę do uznania Abchazji i
Osetii Południowej przez Nauru - wyspiarskie państwo na Oceanie Spokojnym. Abchazja i Osetia
Południowa przez większość państw świata są uważane za część Gruzji.

bEgxwvxN

Rosja z zadowoleniem odniosła się w środę do uznania Abchazji i Osetii Południowej przez Nauru - wyspiarskie państwo na Oceanie Spokojnym. Abchazja i Osetia Południowa przez większość państw świata są uważane za część Gruzji.

"Ten krok naszych partnerów z Pacyfiku dodatkowo umacnia sytuację prawną na arenie międzynarodowej Abchazji i Osetii Południowej. Będzie on także sprzyjać poszerzeniu kręgu kontaktów międzynarodowych młodych republik, umocnieniu stabilności w regionie Zakaukazia" - powiedział rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko.

Oficjalny przedstawiciel MSZ przyznał, że Moskwa była informowana o planowaniu przez Nauru uznania dwóch republik, a delegacja Nauru z ministrem spraw zagranicznych Kierenem Keke na czele odwiedziła w drodze do Cchinawali i Suchumi Moskwę, gdzie została przyjęta m.in. przez szefa rosyjskiej dyplomacji Siergieja Ławrowa.

bEgxwvxP

Rosja utrzymuje, że nie próbowała zachęcać innych krajów do uznania Abchazji i Osetii Południowej, lecz, jak pisze Associated Press, Kreml nagrodził Wenezuelę i Nikaraguę, które to zrobiły, lukratywnymi kontraktami w dziedzinie broni i energetyki.

Rosyjski dziennik "Kommiersant" napisał w poniedziałek, że przerwanie dyplomatycznej blokady Abchazji i Osetii Południowej - w przypadku Nauru - może kosztować Rosję 50 mln dolarów.

Nauru to najmniejsza republika na świecie i jedyne państwo, które nie ma oficjalnej stolicy. Jego obszar wynosi 21 kilometrów kwadratowych. Liczy 13 525 mieszkańców.(PAP)

mmp/ mc/

bEgxwvxV

5329024 arch.

bEgxwvyq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)