Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Rozpoczęły się rozmowy Jerzego Millera w Moskwie

0
Podziel się

Spotkanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera z
rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem rozpoczęło się w czwartek w siedzibie resortu
transportu w Moskwie.

bEiSTsXp

Spotkanie ministra spraw wewnętrznych i administracji Jerzego Millera z rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem rozpoczęło się w czwartek w siedzibie resortu transportu w Moskwie.

Miller, który kieruje komisją badającą okoliczności katastrofy prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem, przyleciał do Moskwy w środę wieczorem.

Minister oświadczył po przylocie, że celem jego wizyty jest "omówienie w roboczym trybie wszystkich problemów, jakie mamy ze wspólnym wyjaśnianiem okoliczności katastrofy".

bEiSTsXr

Szef MSWiA przekazał, że będzie o tym rozmawiał z rosyjskim ministrem transportu Igorem Lewitinem. "Rozpoczynamy od ministra transportu, a później zobaczymy" - oznajmił.

Miller stoi na czele Komisji Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego. Wyjaśnia ona przyczyny i okoliczności katastrofy TU-154M, w której zginęło 96 osób, w tym prezydent RP Lech Kaczyński i jego małżonka Maria. Polska delegacja leciała do Katynia na uroczystości upamiętniające 70. rocznicę mordu NKWD na polskich oficerach.

Jerzy Malczyk (PAP)

mal/ mw/ ro/ mhr/

bEiSTsXS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)