Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja rozprawi się z biurokracją

0
Podziel się:

Nowy rząd zmniejszy liczbę biurokratów zasiadających w radach nadzorczych państwowych spółek.

Rosja rozprawi się z biurokracją
(PAP/EPA)
bEDknphN

Rosja zmniejszy liczbę biurokratów zasiadających w radach nadzorczych spółek państwowych i zastąpi ich - _ profesjonalistami _ - zapowiedział pierwszy wicepremier Igor Szuwałow.

_ Wkrótce przystąpimy do przeprowadzania rotacji w radach nadzorczych przedsiębiorstw publicznych i usuwania z nich biurokratów w celu zastąpienia ich profesjonalistami _ - oznajmił Szuwałow podczas Międzynarodowego Forum Ekonomicznego w Petersburgu.

Rząd zamierza także - _ wprowadzić odpowiednie zarządzanie _ w tych firmach, które mają _ działać w sposób w pełni otwarty _.

bEDknphP

Szuwałow powiedział również, że nowy rząd Rosji zamierza na wniosek prezydenta Dmitrija Miedwiediewa - _ zmniejszyć liczbę firm strategicznych _.

_ Generalnie _ - jak podkreślił - _ państwo będzie unikać ingerowania we wszystkie dziedziny życia _ i zamiast tego - _ skoncentruje się na najważniejszych zadaniach _.

- _ W innowacyjnym społeczeństwie nadmiar państwa jest równie niebezpieczny co jego brak _ - zaznaczył.

Szuwałow zapowiedział też, że do końca roku Rosja stanie się szóstą gospodarką świata. - _ Rosja się rozwija. Do końca roku będziemy szóstą gospodarką świata i zapomnimy o poważnym kryzysie z ostatniej dekady _ - obiecał.

bEDknphV

Dodał, że przed Rosją stoi obecnie pięć zasadniczych problemów: - _ kompleks guzdrały _, nadmierna zależność od surowców energetycznych, przestarzała technologia, niezdrowy tryb życia i nadmiar wpływów państwa.

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego Rosja jest obecnie 11. gospodarką świata. Wyprzedzają ją m.in. USA, Japonia, Niemcy, Chiny, Wielka Brytania, Francja, Włochy, Hiszpania, Kanada i Brazylia.

W forum gospodarczym w Petersburgu uczestniczy kilkuset przedstawicieli rządów, przedsiębiorców i ekspertów, m.in. wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. Przypuszcza się, że w jego trakcie zostaną podpisane umowy na sumę 10 mld dol.

ZOBACZ TAKŻE:

bEDknpiq
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)