Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rosja: Rząd Fradkowa podał się do dymisji

0
Podziel się:

Putin oświadczył, że ma to przygotować kraj do zbliżających się wyborów parlamentarnych i prezydenckich.

Rosja: Rząd Fradkowa podał się do dymisji
(PAP/EPA)

*Premier Rosji Michaił Fradkow podał do dymisji swój rząd; prezydent Władimir Putin dymisję przyjął. *

Wniosek ten uzasadnił zbliżaniem się doniosłych wydarzeń politycznych i pragnieniem zapewnienia prezydentowi Władimirowi Putinowi pełnej swobody, w tym w sprawach personalnych. Putin dymisję przyjął i powierzył ZOBACZ TAKŻE: *
*
Iwanow zastąpi Putina?
Fradkowowi pełnienie obowiązków premiera do czasu zatwierdzenia przez Dumę Państwową, izbę niższą rosyjskiego parlamentu, nowego szefa rządu.

Kreml nie ujawnił, kogo prezydent zamierza desygnować na premiera. W Moskwie krążą pogłoski, że może to być dotychczasowy pierwszy wicepremier Siergiej Iwanow. 2 grudnia w Rosji odbędą się wybory parlamentarne, a 2 marca 2008 roku - prezydenckie.

Władimir Putin oświadczył, że dymisja rządu Fradkowa ma przygotować kraj do zbliżających się wyborów parlamentarnych i prezydenckich, a także do okresu, który nastąpi po wyborach.

- Zbliżają się wybory prezydenckie, które następnie płynnie przejdą w prezydenckie. Może macie rację, może rzeczywiście winniśmy wspólnie pomyśleć o tym, jak powinny wyglądać struktury władzy i zarządzania, aby lepiej odpowiadały okresowi przedwyborczemu i przygotowały kraj do okresu, który nastąpi po wyborach parlamentarnych (w grudniu 2007 roku) i prezydenckich w marcu 2008 roku - powiedział Putin.

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)