Notowania

rosja
22.07.2010 21:20

Rosja: Synoptycy: najgoręcej ma być 31 lipca

TASS, Media) - Rosyjscy synoptycy nie przestają ostrzegać - głównie mieszkańców Rosji centralnej - przed niekończącymi się upałami. Przewidują, że najcieplejszym dniem lata będzie 31 lipca, kiedy temperatura przekroczy o osiem stopni normę.

Podziel się
Dodaj komentarz

*TASS, Media) - Rosyjscy synoptycy nie przestają ostrzegać - głównie mieszkańców Rosji centralnej - przed niekończącymi się upałami. Przewidują, że najcieplejszym dniem lata będzie 31 lipca, kiedy temperatura przekroczy o osiem stopni normę. *

Przedstawiciel rosyjskiego Centrum Hydrometeorologicznego Giennadij Jelisiejew powiedział w czwartek agencji ITAR-TASS, że średnia dobowa temperatura tego dnia wynosi 19 stopni Celsjusza, przy czym w ciągu dnia jest o pięć-sześć stopni wyższa. Z reguły 31 lipca jest najcieplejszym dniem w roku - wyjaśnił przedstawiciel Centrum - toteż słupek termometru w ostatnim dniu lipca podniesie się sporo powyżej 30 stopni Celsjusza. Dokładnej temperatury w tym dniu Centrum nie podejmuje się prognozować.

Nie ma też na razie danych, które pozwoliłyby zapowiedzieć koniec upałów. Synoptyk wyraził nadzieję, że po gorącym lipcu przyjdzie "nieco chłodniejszy sierpień". Zaznaczył, że mimo anomalii pogodowych, stacje meteorologiczne nie musiały zmieniać zasad działania, bo nie ma znacznych wahań temperatury.

Rytm pracy musiały za to zmienić stołeczne kostnice, dokąd, jak pisze strona internetowa Life News (news.life.ru), każdego dnia trafia co najmniej dwukrotnie więcej ciał niż zwykłe 10-12. Głównie są to ciała ludzi starszych, którzy nie wytrzymują anomalii pogodowych.

Nie mniej problemów mają eksperci medycyny sądowej, którzy muszą badać ciała tych, co chcieli się ochłodzić w zbiornikach wodnych i utonęli. Po ostatnim weekendzie do kostnic Moskwy trafiło 25 takich zwłok. Najwięcej jest ich w poniedziałki i wtorki, gdyż ciała topielców są znajdowane zazwyczaj w dobę lub dwie po utonięciu - utrzymują pracownicy instytutu medycyny sądowej.(PAP)

mmp/ kar/

6657517 int.

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz