Notowania

rosja
29.11.2009 11:35

Rosja: Szef MSW: w ataku na pociąg uczestniczyło kilka osób

W piątkowym ataku terrorystycznego na pociąg pasażerski "Newskij Ekspress" relacji Moskwa-Petersburg uczestniczyło kilka osób, w tym mężczyzna w wieku około 40 lat - poinformował minister spraw wewnętrznych Rosji Raszid Nurgalijew, cytowany w niedzielę przez radio Echo Moskwy. W wyniku ataku co najmniej 25 osób zginęło, 96 zostało rannych, a los 26 osób jest nieznany.

Podziel się
Dodaj komentarz

*W piątkowym ataku terrorystycznego na pociąg pasażerski "Newskij Ekspress" relacji Moskwa-Petersburg uczestniczyło kilka osób, w tym mężczyzna w wieku około 40 lat - poinformował minister spraw wewnętrznych Rosji Raszid Nurgalijew, cytowany w niedzielę przez radio Echo Moskwy. W wyniku ataku co najmniej 25 osób zginęło, 96 zostało rannych, a los 26 osób jest nieznany. *

Minister przekazał, że na miejscu zdarzenia zabezpieczono wiele śladów. "Mamy bardzo wiele przedmiotów, mogących wskazać kierunek, który pozwoli nam wyjaśnić tę zbrodnię" - oznajmił Nurgalijew.

Szef MSW ujawnił, że prowadzący śledztwo dysponują materiałami, z których wynika, iż związek z tym zamachem może mieć kilka osób. "Jedną z nich może być mężczyzna w wieku około 40 lat, rudowłosy, o krępej budowie ciała" - podał Nurgalijew, zaznaczając, iż informacja ta wymaga sprawdzenia.

Odpowiedzialność za zamach wzięła na siebie neonazistowska organizacja Autonomiczna Grupa Bojowa Combat 18.

Z kolei minister ds. sytuacji nadzwyczajnych Siergiej Szojgu poinformował, że w ataku na pociąg śmierć poniosło co najmniej 25 osób, a los 26 osób jest nieznany.

W niedzielę rano w jednym ze szpitali w Twerze rozpoczęła się identyfikacja ciał ofiar zamachu. Rozpoznano już 19 zabitych. Prowadzący śledztwo mówią, że liczba zabitych będzie większa, gdyż oprócz zwłok 25 osób na miejscu zdarzenia zebrano wiele fragmentów ludzkich ciał.

Również w niedzielę rano - o 7.00 czasu moskiewskiego (5.00 czasu polskiego) przywrócono ruch pociągów na tym odcinku magistrali Moskwa-Petersburg, na którym wykoleił się "Newskij Ekspress", uszkadzając 1200 metrów torów.

Katastrofa wydarzyła się w piątek o 21.34 czasu moskiewskiego (19.34 czasu polskiego) w obwodzie twerskim, w pobliżu miastaBołogoje, na 285. kilometrze trasy. Wykoleiły się i przewróciły na boki trzy ostatnie wagony. W pociągu było 661 pasażerów i 21 osób obsługi.

Jerzy Malczyk (PAP)

mal/ mw/ malk/

Tagi: rosja, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz