Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: Tysiące syryjskich chrześcijan chcą rosyjskiego obywatelstwa

0
Podziel się:

TASS,Media) - Ok. 50 tysięcy syryjskich chrześcijan chce się ubiegać o
rosyjskie obywatelstwo, które ma im zapewnić ochronę przed przemocą rebeliantów "wspieranych przez
Zachód" - informuje w środę rosyjski MSZ, cytując otrzymany list.

bEEgfFxN

TASS,Media) - Ok. 50 tysięcy syryjskich chrześcijan chce się ubiegać o rosyjskie obywatelstwo, które ma im zapewnić ochronę przed przemocą rebeliantów "wspieranych przez Zachód" - informuje w środę rosyjski MSZ, cytując otrzymany list.

Na swej stronie internetowej MSZ zamieszcza przetłumaczony z arabskiego list Syryjczyków przesłany z rejonu Kalamun w prowincji Damaszek kanałami dyplomatycznymi.

Chrześcijanie z tego regionu uważają, że "celem terrorystów, których wspiera Zachód, jest likwidacja obecności chrześcijan z wykorzystaniem najbardziej odrażających metod, w tym przez bestialskie mordowanie zwykłych ludzi".

bEEgfFxP

"Widzimy w Federacji Rosyjskiej potężny czynnik pokoju i stabilności na świecie. Rosja realizuje zdecydowaną politykę obrony Syrii, jej ludności i integralności terytorialnej" - napisali autorzy listu.

Podkreślają, że ponieważ Syria dopuszcza podwójne obywatelstwo, postanowili wystąpić o obywatelstwo Federacji Rosyjskiej, a jego uzyskanie, jak piszą, byłoby "zaszczytem dla każdego syryjskiego chrześcijanina, który pragnąłby je otrzymać". "Będziemy pod ochroną Rosji, jeśli zagrozi nam fizyczne unicestwienie ze strony terrorystów" - napisano w liście.

W Syrii chrześcijanie są największą po muzułmanach grupą religijną; stanowią ok. 10 proc. społeczeństwa. W Syrii są różne Kościoły chrześcijańskie, w tym Kościół grecko-prawosławny. (PAP)

mmp/ ro/

bEEgfFxV

14818068 4817315 int.

bEEgfFyq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)