Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosja: W rejonie Moskwy zatrzymano 4650 nielegalnych imigrantów

0
Podziel się:

W toku operacji policyjnej przeciwko nielegalnym imigrantom w dwóch
miastach w obwodzie moskiewskim zatrzymano w ciągu ostatnich kilku miesięcy 4650 cudzoziemców
przebywających w Rosji bez wiz i zezwoleń na pracę - poinformowały w czwartek rosyjskie władze.

W toku operacji policyjnej przeciwko nielegalnym imigrantom w dwóch miastach w obwodzie moskiewskim zatrzymano w ciągu ostatnich kilku miesięcy 4650 cudzoziemców przebywających w Rosji bez wiz i zezwoleń na pracę - poinformowały w czwartek rosyjskie władze.

1800 cudzoziemców zatrzymano w tych dniach w toku "obławy" zorganizowanej w mieście Odincowo, 24 km od Moskwy, gdzie znajdują się wielkie składy i sklepy z materiałami budowlanymi.

W ciągu dwóch ostatnich miesięcy policja zatrzymała w mieście Lubiercy pod Moskwą 2850 obcokrajowców przebywających na terenie Rosji bez wymaganych dokumentów.

Jak wynika z oficjalnego komunikatu, rosyjskie władze ogłosiły jedynie częściowe dane dotyczące aresztowań wśród nielegalnych imigrantów.

Policja zaczęła je publikować od czasu, gdy przed trzema tygodniami pewien Dagestańczyk przebywający nielegalnie w Moskwie pobił dotkliwie moskiewskiego policjanta.

Trzy czwarte Rosjan, jak wynika z sondaży, ma niechętny stosunek do imigrantów i opowiada się za zaostrzeniem przepisów regulujących pobyt cudzoziemskich pracowników w Rosji.

Najbardziej niechętnie odnoszą się Rosjanie do przybyszów z krajów Azji Centralnej (Tadżykistan, Uzbekistan i Kirgistan). W Moskwie i okolicach przebywa według niektórych ocen 2,5 miliona cudzoziemców.(PAP)

ik/ ro/

14387749

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)