Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: Władimir Putin chce reform i ostrzega opozycję

0
Podziel się

- Opracowaliśmy pełny program rozległych reform. Otrzymał on szerokie poparcie społeczne. Jego realizację uważam za moje podstawowe zadanie jako prezydenta.

Rosja: Władimir Putin chce reform i ostrzega opozycję
(ec.europa.eu)
bCYwquvF

Prezydent Rosji Władimir Putin zadeklarował poparcie dla reform, sygnalizując jednocześnie politycznym oponentom Kremla, że nie pozwoli na to, by organizowane przez nich protesty przerodziły się w niepokoje społeczne.

- _ Opracowaliśmy pełny program rozległych reform. Otrzymał on szerokie poparcie społeczne. Jego realizację uważam za moje podstawowe zadanie jako prezydenta _ - powiedział Putin, występując na forum ekonomicznym w Petersburgu.

Dodał, że prywatyzacja gospodarki musi być prowadzona w sposób jawny i uczciwy. Nawiązał w ten sposób do wcześniejszych transakcji sprzedaży państwowego majątku, które zapewniły nielicznej grupie biznesmenów bogactwo i wpływy polityczne.

- _ Państwo powinno wychodzić społeczeństwu naprzeciw, powinno być otwarte na dialog. Tylko na takiej podstawie możliwe są wzajemne zaufanie i stabilny rozwój bez wstrząsów _ - oświadczył rosyjski prezydent.

bCYwquvH

Jak jednocześnie ostrzegł, _ każdy, kto uważa się za polityka, jest zobowiązany do wyrażania własnego stanowiska wyłącznie w granicach prawa _, a _ żądza przemian jest bezwarunkowo motorem postępu, lecz staje się szkodliwa i niebezpieczna, jeśli prowadzi do zburzenia pokoju społecznego _.

Zdaniem Putina Rosja jest silnym państwem, zdolnym sprostać kolejnemu globalnemu kryzysowi ekonomicznemu, a podejmowane reformy muszą uwzględniać jej narodową specyfikę.

- _ Konieczne jest zrozumienie, co można i należy ulepszyć, a jakie instytucje mają charakter fundamentalny, państwowotwórczy i nie podlegają żadnej rewizji. W ramach otwartej dyskusji, dialogu ze wszystkimi siłami politycznymi powinniśmy opracować wspólną i akceptowaną przez przytłaczającą większość obywateli Rosji odpowiedź na pytanie o dającą się przyjąć i efektywnie funkcjonującą w naszych warunkach formułę narodowego modelu demokracji i rozwoju _ - podkreślił prezydent.

Putin poinformował uczestników forum, że mianował przewodniczącego szanowanej organizacji przedsiębiorców Diełowaja Rossija Borisa Titowa prezydenckim ombudsmanem do spraw ochrony praw właścicieli i dyrektorów firm, co uznaje się za ukłon w stronę inwestorów zagranicznych.

bCYwquwi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)