Notowania

rządy władimira putina
21.06.2012 19:45

Rosja: Władimir Putin chce reform i ostrzega opozycję

- Opracowaliśmy pełny program rozległych reform. Otrzymał on szerokie poparcie społeczne. Jego realizację uważam za moje podstawowe zadanie jako prezydenta.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Prezydent Rosji Władimir Putin zadeklarował poparcie dla reform, sygnalizując jednocześnie politycznym oponentom Kremla, że nie pozwoli na to, by organizowane przez nich protesty przerodziły się w niepokoje społeczne.

- _ Opracowaliśmy pełny program rozległych reform. Otrzymał on szerokie poparcie społeczne. Jego realizację uważam za moje podstawowe zadanie jako prezydenta _ - powiedział Putin, występując na forum ekonomicznym w Petersburgu.

Dodał, że prywatyzacja gospodarki musi być prowadzona w sposób jawny i uczciwy. Nawiązał w ten sposób do wcześniejszych transakcji sprzedaży państwowego majątku, które zapewniły nielicznej grupie biznesmenów bogactwo i wpływy polityczne.

- _ Państwo powinno wychodzić społeczeństwu naprzeciw, powinno być otwarte na dialog. Tylko na takiej podstawie możliwe są wzajemne zaufanie i stabilny rozwój bez wstrząsów _ - oświadczył rosyjski prezydent.

Jak jednocześnie ostrzegł, _ każdy, kto uważa się za polityka, jest zobowiązany do wyrażania własnego stanowiska wyłącznie w granicach prawa _, a _ żądza przemian jest bezwarunkowo motorem postępu, lecz staje się szkodliwa i niebezpieczna, jeśli prowadzi do zburzenia pokoju społecznego _.

Zdaniem Putina Rosja jest silnym państwem, zdolnym sprostać kolejnemu globalnemu kryzysowi ekonomicznemu, a podejmowane reformy muszą uwzględniać jej narodową specyfikę.

- _ Konieczne jest zrozumienie, co można i należy ulepszyć, a jakie instytucje mają charakter fundamentalny, państwowotwórczy i nie podlegają żadnej rewizji. W ramach otwartej dyskusji, dialogu ze wszystkimi siłami politycznymi powinniśmy opracować wspólną i akceptowaną przez przytłaczającą większość obywateli Rosji odpowiedź na pytanie o dającą się przyjąć i efektywnie funkcjonującą w naszych warunkach formułę narodowego modelu demokracji i rozwoju _ - podkreślił prezydent.

Putin poinformował uczestników forum, że mianował przewodniczącego szanowanej organizacji przedsiębiorców Diełowaja Rossija Borisa Titowa prezydenckim ombudsmanem do spraw ochrony praw właścicieli i dyrektorów firm, co uznaje się za ukłon w stronę inwestorów zagranicznych.

Czytaj więcej w Money.pl
Nie chcą już Putina. "To jest nasze miasto!" Ponad 30 tys. osób wyszło we wtorek na ulice Moskwy, aby po raz kolejny zażądać odejścia Władimira Putina z Kremla.
USA zmartwione Rosją. Dziś wielkie protesty Władze USA wyraziły w poniedziałek zaniepokojenie z powodu serii przeszukań przez rosyjskich śledczych mieszkań liderów opozycji w Moskwie.
Putin mści się za protesty. Drakońskie kary 600 tysięcy rubli kary, zakaz zasłaniania twarzy podczas imprez masowych i ściganie internautów - taka będzie nowa ustawa.
Tagi: rządy władimira putina, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz