Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja: "Wriemia Nowostiej" sceptycznie o możliwościach Patriotów

0
Podziel się

Rosyjscy wojskowi sceptycznie oceniają spodziewany efekt obronny
rozmieszczenia amerykańskich baterii obrony powietrznej Patriot na terytorium Polski - informuje w
piątek dziennik "Wriemia Nowostiej".

bEhwozNN

Rosyjscy wojskowi sceptycznie oceniają spodziewany efekt obronny rozmieszczenia amerykańskich baterii obrony powietrznej Patriot na terytorium Polski - informuje w piątek dziennik "Wriemia Nowostiej".

Rosyjska gazeta tłumaczy, że możliwości Patriotów są ograniczone - mogą one razić cele na odległość do 75 km i są praktycznie bezużyteczne przy obronie przed rakietami balistycznymi.

"Amerykański +prezent+ z dużym prawdopodobieństwem może zostać zniszczony już w pierwszym ataku lotnictwa uderzeniowego, przy czym bez wchodzenia (samolotów) w strefę obrony przeciwlotniczej" - pisze "Wriemia Nowostiej".

bEhwozNP

Dziennik wyraża wątpliwość, by "USA dostarczyły Polsce zmodernizowane wyrzutnie, w jakie uzbrojona jest ich własna armia". "Stare Patrioty będą łatwym celem dla rosyjskich rakiet taktycznych Toczka-U o zasięgu 105 km" - konstatuje "Wriemia Nowostiej".

Gazeta zauważa, że "zdaniem wielu rosyjskich analityków, dla USA krok ten, to próba ratowania twarzy po rezygnacji z instalacji w Polsce antyrakiet; zadośćuczynienie dla Polaków, obrażonych na swoich protektorów".

Cytowany przez "Wriemia Nowostiej" b. zastępca dowódcy sił powietrznych Rosji, generał Atiecz Biżjew nie wyklucza, że "w ślad za Patriotami w Polsce mogą nastąpić inne działania, mające na celu rozbudowę amerykańskiej infrastruktury wojskowej w Europie Wschodniej, dla osłony której rozmieszczane są te baterie".

"Są to przypuszczenia, jednak jest już jasne, że historia z Patriotami utrudni negocjacje w sprawie zawarcia traktatu, który zastąpi układ START z 1991 roku" - wskazuje dziennik.

bEhwozNV

Jerzy Malczyk(PAP)

mal/ jo/ kar/

bEhwozOq
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)