Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja wróci do sowieckiej praktyki ze zbożem?

0
Podziel się

Według doniesień prasowych w latach 2010-2011 Rosja może sprowadzić 5 mln ton zbóż.

Rosja wróci do sowieckiej praktyki ze zbożem?
bDKoNIXV

Chodzi o import milionów ton zboża, gdyż rekordowa susza w tym roku zdecydowanie obniżyła plony w Rosji - pisze dziennik _ Wiedomosti _.

Niewykluczone, że w latach 2010-2011 Rosja sprowadzi co najmniej 5 mln ton zbóż - informuje dziennik, powołując się na rosyjskie ministerstwo rolnictwa.

W zeszłym roku Rosja wyeksportowała 21,4 mln ton zbóż.
Rosja, która jest trzecim co do wielkości eksporterem pszenicy i jednym z największych eksporterów zbóż na świecie, straciła w tym roku blisko jedną czwartą plonów zbóż z powodu trwającej od początku lipca suszy i ekstremalnych upałów.

bDKoNIXX

Według _ Wiedomosti _, decyzja o imporcie już zapadła, ale nie wiadomo jeszcze, jak duża ilość zboża miałaby być sprowadzona. Rosja mogłaby sprowadzić zboże na przykład z Kazachstanu, który zamierza wyeksportować w tym roku 8 mln ton spośród 13,5-14,5 mln ton swych plonów zbóż.

5 sierpnia Moskwa wprowadziła embargo na eksport swego zboża do końca roku, by zaspokoić popyt własny i uniknąć gwałtownego wzrostu cen. Decyzja ta spowodowała jednak wzrost cen zboża na rynku światowym.

bDKoNIYy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)