Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja z zadowoleniem przyjęła porozumienie Fatahu z Hamasem

0
Podziel się

Rosja z zadowoleniem przyjęła porozumienie pokojowe zawarte przez dwa
główne ugrupowania palestyńskie: rządzący w Strefie Gazy radykalny Hamas i sprawujący władzę na
Zachodnim Brzegu Fatah - poinformowało w czwartek rosyjskie MSZ.

bEhJvXfV

Rosja z zadowoleniem przyjęła porozumienie pokojowe zawarte przez dwa główne ugrupowania palestyńskie: rządzący w Strefie Gazy radykalny Hamas i sprawujący władzę na Zachodnim Brzegu Fatah - poinformowało w czwartek rosyjskie MSZ.

"Moskwa z zadowoleniem przyjęła podpisanie tego porozumienia wynikającego z wysiłków różnych stron, szczególnie Egiptu" - napisano w komunikacie ministerstwa, podkreślając, że również Rosja wniosła do niego swój wkład.

Należąca do Kwartetu Bliskowschodniego (wraz z UE, USA i ONZ)
Rosja wspierała wysiłki zmierzające do pojednania dwóch ruchów palestyńskich i ocenia, że porozumienie zawarte w środę jest pierwszym ważnym krokiem - napisano w komunikacie.

bEhJvXfX

"Jesteśmy przekonani, że jest niezbędne, aby zapewnić nieodwracalność procesu, który doprowadził do zakończenia wewnętrznych podziałów" i winien przynieść "wolne, transparentne i demokratyczne wybory".

Prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas, będący jednocześnie przywódcą umiarkowanego Fatahu, i szef islamskiego Hamasu Chaled Meszal ogłosili w środę w Kairze przełomowy pakt o pojednaniu między Palestyńczykami, kończący czteroletni okres podziałów.

Przedstawiciele 13 partii palestyńskich, w tym Fatahu i Hamasu, już we wtorek podpisali porozumienie o utworzeniu tymczasowego rządu jedności narodowej, który powinien sprawować władzę do czasu wyborów prezydenckich i parlamentarnych. Mają one być przeprowadzone w ciągu roku. (PAP)

keb/ ro/

bEhJvXgd

8919199

bEhJvXgy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)