Notowania

wiadomości
30.08.2011 23:51

Rosja: Zamachy w Czeczenii - co najmniej 9 zabitych

# dochodzą większa liczba ofiar i szczegóły zamachów #

Podziel się
Dodaj komentarz

# dochodzą większa liczba ofiar i szczegóły zamachów #

30.08. Moskwa (PAP/dpa, Reuters) - Co najmniej dziewięć osób, w tym siedmiu milicjantów, zginęło we wtorek w dwóch samobójczych zamachach w stolicy Czeczenii, Groznym - poinformowała wieczorem rosyjska agencja Interfax, powołując się na źródła bezpieczeństwa.

Do zamachów doszło w centrum miasta, około 50 metrów od siedziby lokalnego parlamentu, podczas uroczystości zakończenia ramadanu. Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w momencie, gdy patrol milicji chciał go skontrolować. Krótko po tej eksplozji, w tym samym miejscu, eksplodował kolejny ładunek, prawdopodobnie zdetonowany przez drugiego zamachowca.

Wśród zabitych jest siedmiu milicjantów i jeden pracownik służb medycznych. Kilkanaście osób zostało rannych, w większości ciężko.

"Bandyci pokazali swoje prawdziwe oblicze" - stwierdził Ramzan Kadyrow, lojalny wobec Moskwy prezydent Czeczenii, autonomicznej republiki na Północnym Kaukazie, wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej.

Na razie nikt nie przyznał się do tych ataków. Czeczeńskie i rosyjskie służby bezpieczeństwa są przekonane, że stoją za nimi islamscy separatyści. (PAP)

9683745 9683752 9684089

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz