Notowania

katastrofa w smoleńsku
24.04.2010 10:10

Rosja zapewnia: Przyczyny katastrofy zostaną wyjaśnione

Bogdan Klich spotkał się w tej sprawie z wicepremierem Rosji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(prezydent.pl/GFDL)

*Minister obrony narodowej Bogdan Klich spotkał się dziś w Moskwie z wicepremierem Rosji Siergiejem Iwanowem, który jest wiceszefem rządowej komisji badającej przyczyny katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem 10 kwietnia. *

W spotkaniu w siedzibie rosyjskiego rządu oprócz Iwanowa uczestniczyła szefowa Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego (MAK) Tatiana Anodina, a także rosyjski minister transportu Igor Lewitin i szef komitetu śledczego przy prokuraturze generalnej Aleksandr Bastrykin.

Iwanow zapewnił, że Rosja, podobnie jak Polska, jest zainteresowana jak najszybszym znalezieniem odpowiedzi na wszystkie pytania związane z katastrofą. - _ Rosji zależy, aby wykluczyć wszelkie spekulacje i insynuacje wokół tej tragedii _ - oświadczył wicepremier.

Bastrykin poinformował, że w ramach śledztwa przesłuchano już ponad 60 świadków katastrofy i wykonano ponad trzysta ekspertyz sądowych. Tylko w Smoleńsku pracowało 70 śledczych, a w Moskwie - ponad 50 - dodał. Bastrykin oświadczył też, że weryfikowane są wszystkie możliwe wersje tragedii.

O tym, że nie ma żadnych wątpliwości, iż wszystkie przyczyny katastrofy zostaną wyjaśnione zapewniła także Anodina.

Minister Klich ma udać się także do siedziby MAK, gdzie Anodina zapozna go z dotychczasowymi ustaleniami.

Tagi: katastrofa w smoleńsku, klich, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz