Notowania

wiadomości
21.07.2011 10:46

Rosja zapowiada wznowienie importu warzyw z kolejnych państw UE

TASS) - Władze Rosji mogą w najbliższym czasie zezwolić dziewięciu kolejnym państwom Unii Europejskiej na eksport warzyw do Rosji - powiedział w czwartek dziennikarzom szef rosyjskich służb sanitarno-epidemiologicznych (Rospotriebnadzor) Giennadij Oniszczenko.

Podziel się
Dodaj komentarz

*TASS) - Władze Rosji mogą w najbliższym czasie zezwolić dziewięciu kolejnym państwom Unii Europejskiej na eksport warzyw do Rosji - powiedział w czwartek dziennikarzom szef rosyjskich służb sanitarno-epidemiologicznych (Rospotriebnadzor) Giennadij Oniszczenko. *

"Zezwoliliśmy Polsce. Mamy teraz +w kolejce+ dziewięć państw, w tym Francję i Niemcy, którym na razie nie zezwalamy na eksport" - powiedział szef Rospotriebnadzoru.

2 czerwca Rosja wstrzymała import świeżych warzyw pochodzących ze wszystkich krajów Unii Europejskiej z powodu fali zakażeń pałeczką okrężnicy EHEC. Od końca czerwca Moskwa dała zgodę na ich wwóz z siedmiu krajów UE: oprócz Polski także z Holandii, Danii, Belgii, Hiszpanii, Grecji i Czech.

Oniszczenko podkreślił jednak, że ryzyko zarażenia EHEC nie zniknęło całkowicie. Wprawdzie zachorowań jest mniej, ale nadal do nich dochodzi. "Tylko jednego dnia, 19 lipca, w Niemczech zanotowano trzy przypadki zachorowań - podkreślił. - Z niepokojem odnosimy się do tej sytuacji".

Import warzyw z Polski wznowiono w środę. (PAP)

mw/ ap/

9436058

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz