Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
13.05.2007 11:01

Rosja: Żony prezydentów Polski i Rosji otworzyły Dom Polski w Petersburgu

Małżonki prezydentów Polski i Rosji - Maria Kaczyńska i Ludmiła Putin - wspólnie otworzyły w niedzielę przed południem Dom Polski w Petersburgu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Małżonki prezydentów Polski i Rosji - Maria Kaczyńska i Ludmiła Putin - wspólnie otworzyły w niedzielę przed południem Dom Polski w Petersburgu.

Przemawiając w czasie uroczystości Maria Kaczyńska podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do otwarcia Domu. "Chciałabym, by to był dom otwarty, w którym Polacy będą się czuli jak u siebie, a wszyscy którzy interesują się Polską mogli dowiedzieć się więcej o naszym kraju" - powiedziała Maria Kaczyńska.

Ludmiła Putin podczas uroczystości powiedziała, że "to bardzo dobrze, iż tutaj, w Petersburgu powstaje ta polska wysepka. Otwarcie Domu Polskiego uważam za ważne wydarzenie dla umocnienia przyjaźni między naszymi narodami i krajami".

Po uroczystości obie panie serdecznie się uściskały.

Uczestnicząca w uroczystości gubernator Petersburga, Walentyna Matwiejenko przypomniała, że miasto łączą z Polską 300-letnie więzi. Polskie poselstwo zostało tu otwarte zaraz po założeniu miasta - podkreśliła.

Po uroczystości Maria Kaczyńska i Ludmiła Putin na krótko weszły do Domu Polskiego, a potem pojechały na prywatny obiad.(PAP)

mal/ ala/

Tagi: polska, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz