Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosja zrehabilituje ofiary Katynia?

0
Podziel się

Taką możliwość dopuszcza rosyjski ambasador w Polsce Aleksandr Aleksiejew.

Rosja zrehabilituje ofiary Katynia?
(PAP/Radek Pietruszka)
bDyJZXEB

_ - Rosja może zrehabilitować polskich oficerów rozstrzelanych przez NKWD wiosną 1940 roku _- oświadczył ambasador Federacji Rosyjskiej w Polsce Aleksandr Aleksiejew w wywiadzie dla agencji Interfax.

Wypowiedź dyplomaty przekazała także agencja Interfax-Ukraina._ - Trwa poszukiwanie możliwości rehabilitacji rozstrzelanych polskich oficerów. Jestem przekonany, że zostanie znaleziona formuła, która zadowoli bliskich ofiar i jednocześnie nie będzie sprzeczna z rosyjskim prawem _ - powiedział Aleksiejew.

Zdaniem ambasadora, problem Katynia trudno określić jako _ nierozwiązany _. - _ Co ma się na myśli, gdy mówi się, że problem Katynia jest nierozwiązany? Czy polityczne potępienie tej zbrodni? Rosja uczyniła to niejednokrotnie. Ostatnim i przekonującym przykładem jest niedawna uchwała Dumy Państwowej, która odbiła się szerokim echem w Polsce. Odtajnianie akt śledztwa? Jest kontynuowane ściśle w zgodzie z rosyjskim prawem. Polsce przekazano już 137 ze 183 tomów _ - wyjaśnił Aleksiejew.

bDyJZXED
Zobacz także: Zobacz wstrząsający dokument o Katyniu:

Dyplomata dodał, że sprawa Katynia nie powinna hamować rozwoju stosunków między Moskwą i Warszawą._ - Oprócz wspomnianych wysiłków równie ważne jest inne zadanie: zostawić sprawę Katynia historykom i prawnikom - tak aby nie komplikować naszych relacji politycznych i nie stwarzać tym, którzy nie są zainteresowani ich rozwojem, pokusy wykorzystania jej w charakterze hamulca _ - podkreślił Aleksiejew.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t94116.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pojedzie;do;katynia;by;dokonczyc;misje,166,0,766886.html) Pojedzie do Katynia, by dokończyć misję 3 kwietnia prezydent Komorowski z rodzinami katyńskimi uda się do Katynia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t94116.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/nie;ujawnia;dlaczego;umorzyli;katynskie;sledztwo,174,0,760494.html) Nie ujawnią dlaczego umorzyli katyńskie śledztwo Memoriał nie składa broni i odwoła się od decyzji Sądu Najwyższego Rosji do Strasburga.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t94116.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/zbrodnia;w;katyniu;dzis;wyrok;w;sprawie;umorzenia;sledztwa,236,0,760044.html) Zbrodnia w Katyniu: dziś wyrok w sprawie umorzenia śledztwa Organizacja dokumentująca zbrodnie stalinowskie domaga się odtajnienia postanowienia rosyjskiej prokuratury.
bDyJZXEJ
bDyJZXFe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)