Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Rosjanie: Nic do ukrycia w sprawie katastrofy Tu-154

0
Podziel się:

Zapewnił o tym szef Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej.

Rosjanie: Nic do ukrycia w sprawie katastrofy Tu-154
(prezydent.pl/GFDL)
bESiLaKZ

*_ - Nie ma żadnych szczegółów tej strasznej tragedii, które byłyby nieznane szerokiej opinii publicznej _ - oznajmił* *przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych Dumy Państwowej, izby wyższej parlamentu Rosji, Konstantin Kosaczow. *

Szef Komisji Spraw Zagranicznych Dumy, który w czwartek przyjedzie do Polski, podkreślił w wywiadzie dla telewizji informacyjnej Rossija-24, że _ wszystkie te szczegóły powinny być opublikowane, by nie było żadnych insynuacji, iż Rosja po raz kolejny coś uknuła lub próbuje coś ukryć _.

Kosaczow przekazał, że o ile wie, Rosja zakończyła swoją część prac związanych z odczytywaniem czarnych skrzynek z rozbitego Tupolewa. _ - Skrzynki te razem z rozszyfrowanymi informacjami zostaną +za pokwitowaniem+ przekazane stronie polskiej do dalszych badań, choć badania (w Rosji) były prowadzone wspólnie, i co najważniejsze - do opublikowania _ - powiedział parlamentarzysta.

bESiLaLb

Przekazanie przez Rosję nagrań z rejestratorów pokładowych prezydenckiego samolotu, który rozbił się 10 kwietnia pod Smoleńskiem, planowane jest na poniedziałek (31 maja). W tym celu w Moskwie oczekiwany jest polski minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller.

Premier Donald Tusk zapowiedział we wtorek, że materiały te w formie pisemnej zostaną natychmiast upublicznione.

bESiLaLC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)