Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosjanie sprzedają rakiety Syrii, Izrael zaniepokojony

0
Podziel się

Premier Netanjahu: Broń może trafić w ręce radykałów z Hezbollahu.

Rosjanie sprzedają rakiety Syrii, Izrael zaniepokojony
(PAP/EPA)
bEixJpSd

Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział, że nie udało mu się zablokować rosyjskich planów sprzedaży przeciwokrętowych pocisków sterowanych Syrii. Izrael obawia się, że broń ta może trafić w ręce radykalnego ugrupowania libańskiego Hezbollah.

Syria jest głównym stronnikiem szyickiego Hezbollahu, który w przeszłości używał już do ataków na Izrael broni produkcji rosyjskiej, w tym rakietowych pocisków przeciwczołgowych.

Netanjahu ostrzegał, że sprzedaż Syrii rosyjskich pocisków P-800 będzie wielkim problemem dla państwa żydowskiego.

bEixJpSf

_ - Wiedzieliśmy o tej transakcji od pewnego czasu i były prowadzone dyskusje z Rosjanami na wszystkich szczeblach _ - powiedział premier na zamkniętym posiedzeniu ministrów z partii Likud. O jego wypowiedzi poinformował jeden z uczestników tego spotkania, zastrzegając sobie anonimowość.

Sprawę sprzedaży pocisków Syrii poruszał w tym miesiącu w Moskwie izraelski minister obrony Ehud Barak, ale usłyszał, że transakcja dojdzie do skutku - poinformowali przedstawiciele sił izraelskich, również zastrzegając sobie anonimowość.

Rosyjski minister obrony Anatolij Sierdiukow zapowiedział kilka dni temu w Waszyngtonie, że Rosja sprzeda Syrii te pociski rakietowe. Nie wiadomo na razie, kiedy broń ta ma zostać dostarczona.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t79368.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/rosja;zaciesnia;wojskowa;wspolprace;z;izraelem,94,0,671070.html) Rosja zacieśnia wojskową współpracę z Izraelem Podpisana dziś umowa może doprowadzić do kolejnych zakupów izraelskiej broni i technologii przez Rosjan.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/111/t80495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/iran;izrael;szykuje;sie;do;wojny;z;nami,73,0,636489.html) Iran: Izrael szykuje się do wojny z nami Władze w Teheranie twierdzą, że świadczy o tym broń przerzucana do Arabii Saudyjskiej.
bEixJpSG
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)