Notowania

gruzja
23.08.2008 17:28

Rosjanie wycofują się z Osetii Południowej

Kolumna 400 rosyjskich pojazdów wyjechała z Cchinwali w kierunku granicy z Rosją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

*Ponad 400 rosyjskich pojazdów wojskowych, w tym ok. 30 czołgów, wycofywało się w sobotę z separatystycznej gruzińskiej republiki Osetii Południowej, zmierzając w kierunku Rosji - podała agencja AFP. *

Jej reporterzy widzieli kolumnę ok. 240 pojazdów, w tym 140 ciężarówek, 90 wozów opancerzonych i 11 czołgów, kilka kilometrów od stolicy Osetii Płd., Cchinwali. Kolumna kierowała się na północ w stronę granicy z Rosją.

Nieco wcześniej, ok. 200 wozów, w tym 20 czołgów, widziano przy wjeździe do tunelu Roki, łączącego Osetię Płd. z Rosją.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Rosja: Wycofaliśmy się Gruzji. Pentagon: To nieprawda ]( http://news.money.pl/artykul/rosja;wycofalismy;sie;gruzji;pentagon;to;nieprawda,245,0,363509.html )
* [ Osetia Płd. do Rosji: Uznajcie nas! ]( http://news.money.pl/artykul/osetia;pld;do;rosji;uznajcie;nas,116,0,363380.html )
* [ Gruzini szykują się do przejęcia Gori ]( http://news.money.pl/artykul/gruzini;szykuja;sie;do;przejecia;gori,69,0,363333.html )
* [ Rosjanie nie wycofają się z Osetii Południowej ]( http://news.money.pl/artykul/rosjanie;nie;wycofaja;sie;z;osetii;poludniowej,124,0,363132.html )

Po drugiej stronie granicy, w kierunku Władykaukazu - stolicy należącej do Rosji Osetii Północnej - zaobserwowano w sobotę rano wzmożony ruch rosyjskich pojazdów wojskowych. Agencja AFP pisze o ponad 200 ciężarówkach i wozach pancernych.

W odwrotnym kierunku, w stronę posterunku granicznego Wierchnij Zaramag zmierzała kolumna 12 ciężarówek. Kolejnych 20 samochodów ciężarowych i cystern oczekiwało na granicznym moście.

Według służb prasowych rosyjskiej administracji, transporty na północ składają się ze sprzętu wojskowego, a na południe - z pomocy humanitarnej i materiałów budowlanych.

W piątek wieczorem gruzińskie MSW podało, że wbrew zapowiedziom ewakuacja rosyjskich oddziałów z Gruzji nie zakończyła się.

Władze Osetii: Gruzini do nas strzelają

Separatyści z Osetii Południowej oskarżyli gruzińskich _ sabotażystów _ o ostrzeliwanie zbuntowanych wiosek. Władze w Tbilisi zaprzeczają.

_ - Gruzińskie siły specjalne zorganizowały grupy terrorystów- sabotażystów w celu wywarcia presji psychicznej na mieszkańców Osetii Południowej _ - głosi oświadczenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych separatystycznej republiki._ - Odnotowaliśmy przypadki ostrzeliwania wiosek i zwierząt hodowlanych _.

Rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili zaprzeczył zdecydowanie, by dochodziło do takich ataków. _ - To nie jest prawda. Nie strzelamy do nikogo _ - powiedział Reuterowi.

Tagi: gruzja, wiadomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz