Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
09.01.2013 10:53

Rosną notowania partii Merkel w roku wyborczym

Na 9 miesięcy przed wyborami kierowanemu przez kanclerz Niemiec Angeli Merkel blokowi CDU/CSU stale rosną notowania.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Na 9 miesięcy przed wyborami kierowanemu przez kanclerz Niemiec Angeli Merkel blokowi CDU/CSU stale rosną notowania. Według opublikowanego sondażu ugrupowanie to cieszy się 42-proc. poparciem, najwyższym, od kiedy Merkel stanęła na czele rządu w 2005 r.

To rezultat o 1 pkt proc. wyższy w porównaniu z sondażem sprzed dwóch tygodni - wynika z ankiety instytutu Forsa przeprowadzonego dla tygodnika _ Stern _.

Współrządząca z CDU/CSU na szczeblu federalnym liberalna Partia Wolnych Demokratów (FDP) lokuje się nadal poniżej 5-procentowego progu wyborczego - chce na nią głosować zaledwie 2 proc. respondentów.

Poparcie dla największej partii opozycyjnej, Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), plasuje się na poziomie 25 proc. (spadek o 2 pkt proc.). Z kolei odsetek gotowych głosować na będących jej potencjalnym partnerem koalicyjnym Zielonych wzrósł o 2 pkt proc., do 15 proc.

Sondaż został przeprowadzony na grupie 1 503 respondentów w dniach 2-4 stycznia. Margines błędu wynosi 2,5 pkt proc.

Czytaj więcej w Money.pl
Merkel bije rekord. Tak dobrze nie było od... Kanclerz Niemiec cieszy się obecnie największą popularnością od 2009 roku, kiedy rozpoczęła drugą kadencję jako szefowa rządu.
Merkel wzywa do cierpliwości. A kryzys trwa Jak informuje Reuter, w wywiadzie, który ma być nadany dziś wieczorem, Merkel wezwała Niemców do cierpliwości chociaż kryzys strefy euro trwa już trzy lata.
Angela Merkel ma powody do dumy Kierowany przez kanclerz Niemiec Angelę Merkel blok CDU/CSU cieszy się poparciem 41 proc. elektoratu, co jest najwyższym wskaźnikiem popularności chadecji od blisko siedmiu lat - głoszą opublikowane w środę wyniki sondażu instytutu badania opinii publicznej Forsa.
Tagi: wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz