Notowania

tornado
17.04.2011 12:05

Rośnie liczba ofiar tornad w USA

Nawałnice od kilku dni nawiedzają Stany Zjednoczone. Zginęły już 22 osoby.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KOMUnews/CC/Flickr)

*Do 22 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych burz i tornad, które w ciągu ostatnich trzech dni przeszły przez środkową, południową i wschodnią części Stanów Zjednoczonych - poinformowały amerykańskie media. *

Wczoraj pięć osób zginęło w Karolinie Północnej, a siedem w Alabamie - podały telewizje NBC i MSNBC. Według gubernator Karoliny Płn. Beverly Perdue, przez stan przeszły aż 62 tornada. Z kolei gubernator Alabamy Robert Bentley, który odwiedził zniszczone rejony, ogłosił stan klęski żywiołowej w całym stanie.

Wichura powyrywała drzewa, zerwała linie elektryczne i pozrywała dachy. W piątek około 20 tornad uderzyło w stan Missisipi. Dzień wcześniej zaś 15 nawałnic zanotowano w Oklahomie, Kansas i Teksasie. W Arkansas, gdzie wyrwane przez wiatr drzewa przygniotły domy mieszkalne, zginęło siedem osób, w tym troje dzieci. W Karolinie Południowej na skutek silnego wiatru zawalił się jeden z kościołów, w którym znajdowało się sześć osób. Nikomu jednak nic się nie stało.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99405.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/tornada;w;minnesocie;zabily;trzy;osoby,182,0,634294.html) Tornada w Minnesocie zabiły trzy osoby Dziewięć tornad zniszczyło od 40 do 60 farm - podają amerykańskie władze.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/86/t98134.jpg ) ] (http://wakacje.money.pl/wiadomosci/artykul/przez;usa;przeszly;tornada;i;burze;sa;ofiary;smiertelne,35,0,629283.html) Przez USA przeszły tornada i burze, są ofiary śmiertelne Siedem osób zginęło w osadzie Lake Township, w północno-zachodnim Ohio.
Tagi: tornado, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz