Notowania

włochy
12.04.2010 15:54

Rośnie tragiczny bilans katastrofy kolejowej we Włoszech

Na przejeżdżający pociąg osobowy spadła lawina błota. 9 osób nie żyje.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Dziewięć osób zginęło, a 28 zostało rannych w katastrofie kolejowej w Górnej Adydze na północy Włoch. W rejonie miasta Merano wykoleił się pociąg osobowy. Przyczyną było osunięcie się ziemi na torowisko.*

Stan 7 rannych jest ciężki - poinformowały miejscowe władze. Ratownicy nie wykluczają, że ofiar śmiertelnych może być więcej. Nie wszyscy ludzie zostali jeszcze wydobyci z całkowicie zalanego błotem i ziemią wagonu. Ekipy pracują w bardzo ciężkich warunkach kopiąc w błotnistej masie.

Na malowniczej, prowadzącej wśród wysokich gór i wzgórz trasie wykoleił się nowoczesny pociąg regionalny, łączący dolinę Venosta z Merano. Według pierwszych ustaleń osuwająca się ze zbocza ziemia, spowodowała, że pociąg wypadł z szyn. W rezultacie wagony uderzyły o skałę.

Zdaniem ekspertów, cytowanych przez media, bezpośrednim powodem osunięcia się ziemi była awaria przebiegającego pod górą systemu nawadniania, co spowodowało namoknięcie ziemi i utratę stabilności terenu. Lawina ziemi, błota i wody runęła dokładnie w chwili przejazdu pociągu. Według szacunków geologów lawina ta miała 400 metrów sześciennych.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz