Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Rossijskaja Gazieta": akcja w Kijowie koordynowana m.in. z Polski

0
Podziel się:

Polska znalazła się wśród krajów, które rządowa "Rossijskaja
Gazieta" oskarżyła we wtorek o koordynowanie i pośredniczenie w finansowaniu "akcji
nieposłuszeństwa obywatelskiego w Kijowie".

Polska znalazła się wśród krajów, które rządowa "Rossijskaja Gazieta" oskarżyła we wtorek o koordynowanie i pośredniczenie w finansowaniu "akcji nieposłuszeństwa obywatelskiego w Kijowie".

Według moskiewskiego dziennika, który powołuje się na własne źródła, manifestacja w stolicy Ukrainy "jest koordynowana za pośrednictwem niepublicznych sieci internetowych z terytorium USA, Gruzji i Polski".

"Rossijskaja Gazieta" informuje, że "z myślą o pomocy dla wiecujących zorganizowano zbiórkę i transfer środków pieniężnych". "Pieniądze dla opozycji wpływały na konta szeregu ukraińskich organizacji w takich państwach, jak Wielka Brytania, Kanada, Polska, Portugalia, a nawet USA" - podaje.

Dziennik przekazuje, że "transfer środków odbywał się z wykorzystaniem portali internetowych i systemów płatniczych z Wielkiej Brytanii, Kanady, Litwy, Hiszpanii, Polski, Portugalii i USA".

"W ten sposób zachodni politycy, mówiący dzisiaj w portalach społecznościowych o potrzebie zgody obywatelskiej na Ukrainie, reprezentują kraje, za których pośrednictwem odbywa się finansowanie akcji protestacyjnej" - konstatuje "Rossijskaja Gazieta", dodając, że "trudno uwierzyć w to, że nie wie prawica, co czyni lewica".

Dziennik podkreśla, że "politycy Unii Europejskiej finansują ukraińską opozycję, a jednocześnie wzywają Kijów do rokowań". (PAP)

mal/ ap/ mow/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)