Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rostowski: wzrost udziału eksportu w PKB to niewyobrażalny sukces

0
Podziel się

Wzrost udziału eksportu w PKB o 10 punktów procentowych w pięć lat to
niewyobrażalny sukces, nieznany w innych krajach w Europie - powiedział w środę wicepremier i
minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że należy za to dziękować polskim przedsiębiorcom.

bEqoMTit

Wzrost udziału eksportu w PKB o 10 punktów procentowych w pięć lat to niewyobrażalny sukces, nieznany w innych krajach w Europie - powiedział w środę wicepremier i minister finansów Jacek Rostowski. Dodał, że należy za to dziękować polskim przedsiębiorcom.

"Udział eksportu w polskim PKB w 2009 r. wynosił 39 proc. W tym roku wyniesie 49 proc. Taki wzrost jest ewidentnym i silnym dowodem na konkurencyjność i odporność polskiej gospodarki. A także na niesamowitą konkurencyjność, pomysłowość i pracowitość polskich przedsiębiorców" - powiedział na środowej konferencji prasowej szef resortu finansów.

Zaznaczył, że taki wzrost udziału eksportu w PKB jest w Europie czymś zupełnie nieznanym. "Tego nie zrobiły pingwiny. To zrobili polscy przedsiębiorcy" - powiedział. Rostowski przyznał, że nie zawsze jest w środowisku przedsiębiorców oceniany tak dobrze, jakby chciał, ale to - jak mówił - wynika z "niewdzięcznej roli ministra finansów". "Może nie zawsze są zadowoleni ze mnie polscy przedsiębiorcy, ale ja jestem pełen podziwu dla nich" - mówił.

bEqoMTiv

Wicepremier mówił, że poprawiającą się kondycję polskiej gospodarki potwierdzają dane, zebrane m.in. od menedżerów logistyki. "Przyszedł moment na powiedzenie jasno, że powinniśmy bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość" - powiedział Rostowski. (PAP)

her/ je/

bEqoMTiW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)