Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Jerzy Malczyk
|

Rosyjska prasa o grupie Macierewicza: Jak sekta

0
Podziel się

Media szeroko komentują wczorajsze spotkanie rodzin ofiar z prokuratorami.

Rosyjska prasa o grupie Macierewicza: Jak sekta
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)
bEpxDgiJ

Katastrofa pod Smoleńskiem poróżniła polskich polityków - zauważa dziennik _ Wremia Nowostiej _, informując o spotkaniu polskich prokuratorów wojskowych z rodzinami ofiar tragedii i przesłuchaniu Jarosława Kaczyńskiego.

_ - Środowa rozmowa była konieczna. Chodzi o to, że po wyborach prezydenckich 4 lipca katastrofa pod Smoleńskiem, która w czasie kampanii wyborczej zeszła na drugi plan, stała się głównym tematem życia politycznego i społecznego w Polsce _ - przekazuje rosyjska gazeta.

W ocenie _ Wremia Nowostiej _, temat ten _ stał się szczególnie ostry po tym, jak 134 posłów PiS z Jarosławem Kaczyńskim na czele utworzyło w parlamencie komisję mającą samodzielnie zbadać przyczyny tragedii _.

bEpxDgiL

_ - Reanimowano wersje spisku i zamachu, podano w wątpliwość czynności śledcze strony rosyjskiej. Rządzącą PO oskarżono o to, że śledztwo puszczono na żywioł i oddano na łaskę Moskwy _ - relacjonuje dziennik.

Zdaniem _ Wriemia Nowostiej _, _ posiedzenie komisji parlamentarnej bardziej przypominało zgromadzenie sekty _. _ - Nie wpuszczono na nie posłów z innych klubów, a spośród bliskich ofiar katastrofy wybrano tych, którzy byli gotowi wykorzystać tragedię w politycznych celach _ - podaje gazeta.

_ Wriemia Nowostiej _ wspomina też o sporze o krzyż przed Pałacem Prezydenckim i postulatach wzniesienia na jednym z głównych placów Warszawy pomnika Lecha Kaczyńskiego. _ - Mało kto ma wątpliwości, że za tymi akcjami stoi PiS. Doznawszy porażki w wyborach prezydenckich, partia ta uczyniła swoim sztandarem politycznym katastrofę pod Smoleńskiem _ - wskazuje dziennik.

_ Wriemia Nowostiej _ odnotowuje, że w środę podczas spotkania rodzin ofiar z prokuratorami _ Jarosław Kaczyński po raz kolejny skrytykował postępowanie rządu i jego współdziałanie z Rosją w badaniu przyczyn katastrofy _. _ - Lider PiS zażądał, by śledztwo było jawne - bez względu na to, jaki wpływ będzie to miało na stosunki polsko-rosyjskie _ - pisze gazeta.

bEpxDgiR

O spotkaniu prokuratorów wojskowych z rodzinami ofiar katastrofy i wtorkowym przesłuchaniu Jarosława Kaczyńskiego w prokuraturze informują także rządowa _ Rossijskaja Gazieta _ i _ Izwiestija _. Ta pierwsza wybija, że przywódca PiS nie zamierza zgłaszać wobec Rosji żadnych roszczeń odszkodowawczych za śmierć brata.

bEpxDgjm
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)