Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjska wódka znów zdrożeje

0
Podziel się

W Rosji szykuje się kolejna podwyżka cen wódki. Cena minimalna wzrośnie do
199 rubli (około 19 zł) z obecnych 170 rubli za pół litra - podała rosyjska agencja prasowa
ITAR-TASS.

bErSehsl

W Rosji szykuje się kolejna podwyżka cen wódki. Cena minimalna wzrośnie do 199 rubli (około 19 zł) z obecnych 170 rubli za pół litra - podała rosyjska agencja prasowa ITAR-TASS.

Rosjan czeka kolejna podwyżka ceny detalicznej wódki. Podwyżka rozłożona będzie na dwa etapy, by nie wywołać wstrząsu na rynku. Na początku wódka ma zdrożeć do 199 rubli (około 19 zł) z obecnych 170 rubli za pół litra. Tekst projektu rozporządzenia pojawił się na portalu Rosyjskiej Federalnej Służby ds. Regulowania Rynku Alkoholowego. Planuje się nowa cena będzie obowiązywała od momentu wejścia w życie rozporządzenia do 1 sierpnia 2014 roku.

Potem cena wódki może wzrosnąć do 220 rubli za pół litra. W ten sposób wzrost minimalnej ceny detalicznej wyniesie 17 proc. Obecnie trwają konsultacje społeczne na temat tego dokumentu, które będą prowadzone do 28 grudnia 2013 roku. Projekt rozporządzenia przewiduje tez ustanowienie minimalnej ceny detalicznej na brandy i koniaki w wysokości 293 i 322 rubli odpowiednio za pół litra gotowej produkcji.

bErSehsn

Jak powiedział przedstawiciel Rosyjskiej Federalnej Służby ds. Regulowania Rynku Alkoholowego Aleksander Kulikow, dwuetapowa podwyżka potrzebna po to, by przygotować rynek na przyjęcie nowych cen.

"W 2012 roku minimalna stawka ceny detalicznej za pół litra wódki została zwiększona o 36 proc. do 170 rubli. W naszej opinii podobny gwałtowny wzrost ceny w 2014 roku może być negatywnie odebrany przez rynek" - powiedział Kulikow.

iri/ drag/

bErSehsO
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)