Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjski generał: Nie dostarczymy Iranowi rakiet S-300

0
Podziel się

Moskwa dostosowuje się do sankcji nałożonych przez ONZ.

Rosyjski generał: Nie dostarczymy Iranowi rakiet S-300
(public domain/Wikipedia)
bEpxEIcB

Poinformował o tym szef rosyjskiego Sztabu Generalnego generał Nikołaj Makarow.

Plany dostaw tych systemów rakietowych wywołały zaniepokojenie w krajach zachodnich.

_ - Została podjęta decyzja, by nie dostarczać Iranowi S-300, ponieważ podlegają one sankcjom _ Rady Bezpieczeństwa ONZ - powiedział Makarow.

bEpxEIcD

Generał nie wyjaśnił, czy istniejący kontrakt między Rosją a Iranem zostanie zerwany. _ Wszystko będzie zależeć od zachowania Iranu _ - oznajmił szef rosyjskiego Sztabu Generalnego.

Rosja podpisała z Iranem w roku 2007 kontrakt na dostawę baterii rakietowych S-300, które są w stanie śledzić równocześnie 100 celów i zwalczać samoloty na odległość 120 kilometrów.

[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t110721.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nato;ma;plan;obrony;na;wypadek;agresji;iranu,176,0,675248.html) NATO ma plan obrony na wypadek agresji Iranu

USA i Izrael naciskały na Rosję, by nie sprzedawała Iranowi tego systemu, gdyż może on utrudnić ewentualną akcję zbrojną przeciwko instalacjom jądrowym tego kraju. Iran jest podejrzewany o dążenie do wyprodukowania broni nuklearnej.

bEpxEIcJ

Rada Bezpieczeństwa ONZ uchwaliła w czerwcu nowe sankcje wobec Iranu w związku z jego programem nuklearnym. Źródła rosyjskie po tej decyzji prezentowały sprzeczne oceny dotyczące tego, czy nowe sankcje obligują Rosję do odstąpienia od realizacji kontraktu z Iranem, czy też nie.

bEpxEIde
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)