Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
16.05.2013 16:10

Rosyjski MSZ ujawnia kulisy zatrzymania amerykańskiego szpiega

Do najnowszego incydentu doszło w czasie, gdy USA i Rosja próbują poprawić wzajemne stosunki i deklarują chęć zintensyfikowania współpracy służb specjalnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Anosmia/CC BY 2.0/Flickr)

Funkcjonariusz jednej z rosyjskich służb specjalnych, którego usiłował zwerbować Amerykanin, sam zatrzymał szpiega - oświadczył agencji RIA Nowosti przedstawiciel centrum prasowego Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.

_ - Ten człowiek zachował się jak godny oficer, sam zatrzymał werbującego i przekazał go organom kontrwywiadu. Będzie w dalszym ciągu pełnił służbę i jego karierze nic nie grozi _ - powiedział rozmówca agencji.

Dwa dni temu rosyjski MSZ uznał za persona non grata pracownika ambasady Stanów Zjednoczonych w Moskwie Ryana C. Fogle'a, któremu zarzucono próbę werbunku funkcjonariusza rosyjskich służb specjalnych i pracę dla Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA).

Współpracownik FSB poinformował wczoraj w telewizji _ Rossija 1 _, że w styczniu tego roku rosyjskie służby specjalne zdemaskowały jeszcze jednego agenta CIA, który usiłował zwerbować Rosjanina. Tamten także pracował w ambasadzie USA w Moskwie jako trzeci sekretarz. Rozmówca agencji RIA Nowosti potwierdził to doniesienie i powiedział, że wówczas MSZ wydaliło Amerykanina, nie ogłaszając tego w mediach.

Do najnowszego incydentu doszło w czasie, gdy USA i Rosja próbują poprawić wzajemne stosunki i deklarują chęć zintensyfikowania współpracy służb specjalnych.

Czytaj więcej w Money.pl
Alpejska krowa 1 jest szpiegiem? Dziś proces Ona miała pseudonim alpejska krowa 1, on nie wiadomo. Nie chcą ujawnić swojej tożsamości i nie zamierzają składać zeznań.
USA i Rosja dogadają sie w sprawie tarczy? Budowa tarczy antyrakietowej w Europie jest jednym z głównych punktów spornych w relacjach między Rosją a USA i NATO.
USA się tłumaczy w MSZ Rosji za szpiega Zatrzymanie Fogle'a jest najprawdopodobniej pierwszym przypadkiem oskarżenia amerykańskiego dyplomaty o szpiegostwo w ciągu dekady.
Tagi: usa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz