Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rosyjski okręt uwolnił tankowiec uprowadzony przez piratów

0
Podziel się:

Rosyjski okręt "Marszał Szaposznikow" uwolnił w czwartek
porwany przez piratów u wybrzeży Jemenu tankowiec "Moskowskij Uniwiersitiet" uwalniając 23 członków
załogi. Komandosi pojmali 10 napastników, jednego zabili.

bFdVdtJx

Rosyjski okręt "Marszał Szaposznikow" uwolnił w czwartek porwany przez piratów u wybrzeży Jemenu tankowiec "Moskowskij Uniwiersitiet" uwalniając 23 członków załogi. Komandosi pojmali 10 napastników, jednego zabili.

Przedstawiciel sił morskich UE poinformował agencję Associated Press, że rosyjskie siły specjalne przeprowadziły szturm na tankowiec o świcie. Komandosi z pokładu okrętu "Marszał Szaposznikow" przedostali się na tankowiec helikopterem.

Również przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa obrony, na którego powołuje się agencja Reutera, potwierdził, że piraci zostali pojmani w wyniku akcji zbrojnej.

bFdVdtJz

Agencja RIA-Nowosti podała, że schwytano 10 piratów, jednego zabito.

Rzeczniczka kompanii żeglugowej "Noworossijsk", do której należy tankowiec, poinformowała, że "wszyscy członkowie załogi na pokładzie tankowca są cali i zdrowi".

"W trakcie ponad 20-godzinnego okupowania statku piratom nie udało się złapać żadnego z członków załogi" - relacjonuje rzeczniczka. Według niej marynarze ukryli się w bezpiecznym pomieszczeniu niedostępnym dla porywaczy.

Rosyjscy komandosi mieli zaatakować dopiero, kiedy upewnili się, że załodze tankowca nic nie grozi.

bFdVdtJF

Somalijscy piraci porwali zmierzającą do Chin jednostkę w środę rano około 565 km od wybrzeży Jemenu u wejścia do Zatoki Adeńskiej. W zbiornikach pływającego pod banderą Liberii tankowca znajduje się ropa naftowa warta 52 miliony dolarów. (PAP)

keb/ ap/

6176545

bFdVdtKa
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)