Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjski rząd uwolni szpiegów w ramach wymiany z USA

0
Podziel się

#
dochodzą szczegóły na temat rosyjskich więźniów
#

bEhEorLV

# dochodzą szczegóły na temat rosyjskich więźniów #

09.07. Nowy Jork (PAP) - Rosyjski rząd uwolni czterech szpiegów wraz z rodzinami w ramach wymiany agentów ze Stanami Zjednoczonymi - poinformowało w czwartek dwóch anonimowych przedstawicieli amerykańskiej administracji.

Komentarz dotyczący szpiegów więzionych przez Rosjan pojawił się tuż po tym jak 10 osób oskarżonych o próbę stworzenia siatki szpiegowskiej działającej na rzecz rosyjskiego wywiadu przyznało się w czwartek do winy przed sądem w Nowym Jorku.

bEhEorLX

10 osób oskarżonych w USA przyznało się do działania, jako niezarejestrowani agenci obcego rządu. Jeszcze w czwartek mają być deportowani z USA do Rosji.

Według agencji Reutera przyznanie się oskarżonych do winy było zaaprobowane przez rosyjski rząd.

Trzej spośród rosyjskich więźniów, którzy mają zostać wymienieni na agentów deportowanych z USA oskarżeni zostali o zdradę i skazani na długie wyroki pozbawienia wolności. Niektórzy z nich są w złym stanie zdrowia - pisze Reuters. Według amerykańskiego ministerstwa sprawiedliwości czterej rosyjscy więźniowie otrzymali wyroki za domniemane kontakty z zachodnimi agencjami wywiadowczymi.

Prokurator Generalny USA poinformował w czwartek, że Rosja zgodziła się uwolnić więźniów wraz z ich rodzinami.

bEhEorMd

W środę amerykańskie władze oficjalnie oskarżyły przed sądem federalnym w Nowym Jorku o szpiegostwo na rzecz Rosji 11 osób aresztowanych w ub. tygodniu przez FBI. Wszystkim postawiono zarzuty udziału w siatce szpiegowskiej, która gromadziła informacje dla rządu rosyjskiego. 10 spośród 11 oskarżonych ujęto na terenie USA. Jedenasty, który przebywał na Cyprze, pozostaje na wolności

Nie ujawniono nazwisk szpiegów, którzy mają zostać uwolnieni przez Rosjan.

Będzie to największa od czasów zimnej wojny wymiany szpiegów między Rosją a USA.

tos/ fit/ arch.

bEhEorMe

6584302 w6584429 6584379 6584449 6584405

bEhEorMy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)