Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rosyjskich przedsiębiorców nie niepokoi ewentualna umowa Ukrainy z UE

0
Podziel się

Zdecydowana większość rosyjskich firm uważa, że ewentualne porozumienie
między UE a Ukrainą o strefie wolnego handlu (DCFTA) nie będzie mieć wpływu na ich biznes -
wskazują wyniki sondażu Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców.

bEpEWmHV

Zdecydowana większość rosyjskich firm uważa, że ewentualne porozumienie między UE a Ukrainą o strefie wolnego handlu (DCFTA) nie będzie mieć wpływu na ich biznes - wskazują wyniki sondażu Rosyjskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców.

Badanie przeprowadzone w ubiegłym tygodniu wśród ok. 100 rosyjskich spółek ujawniło, że 62,5 proc. uważa, iż porozumienie Ukrainy z UE o pogłębionej i całościowej strefie wolnego handlu (DCFTA), które stanowi część umowy stowarzyszeniowej z Unią, nie odbije się w żaden sposób na ich działaniach biznesowych.

Odmiennego zdania było 28,1 proc. uczestników badania, 9,4 proc. nie było w stanie odpowiedzieć na pytanie.

bEpEWmHX

Na pytanie, czy przyłączenie się Ukrainy do strefy wolnego handlu z UE wpłynie na sektor gospodarczy, w którym dana firma działa, tyle samo - 28,1 proc. - uczestników badania udzieliło twierdzącej odpowiedzi. 64,1 proc. respondentów nie widzi żadnych następstw, 7,8 proc. nie miało określonej opinii w tej sprawie.

65,5 proc. uważa za minimalne ryzyko reeksportu unijnych towarów do Rosji, a 63,6 proc. uważa, że ryzyko wzrostu eksportu ukraińskich produktów do Rosji jest nieistotne.

Zdaniem ekonomisty profesora Aleksieja Portanskiego Rosjanie mogliby nawet skorzystać na umowie DCFTA Ukrainy z UE, jeśli się weźmie pod uwagę mocną pozycję rosyjskiego biznesu na ukraińskim rynku.(PAP)

mmp/ mc/

bEpEWmId

int.

bEpEWmIy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)