Notowania

wiadomości
09.10.2012 18:06

Rosyjskie i polskie firmy turystyczne liczą na większy ruch podróżnych

Polskie i rosyjskie firmy turystyczne liczą, że po wejściu przepisów o małym ruchu granicznym w znaczący sposób wzrośnie liczba turystów. Polskie firmy swoje oferty turystyczne zaprezentują w piątek w Kaliningradzie

Podziel się
Dodaj komentarz

Polskie i rosyjskie firmy turystyczne liczą, że po wejściu przepisów o małym ruchu granicznym w znaczący sposób wzrośnie liczba turystów. Polskie firmy swoje oferty turystyczne zaprezentują w piątek w Kaliningradzie

Według Polskiej Organizacji Turystycznej (POT) w ubiegłym roku do Polski przyjechało ponad 1,5 mln osób z Rosji, z czego 500 tys. to turyści. W ostatnich dwóch latach polska branża turystyczna odnotowała coroczny ponad 20-procentowy wzrost przyjazdów Rosjan do Polski i - jak szacuje POT - w tym roku taki wzrost powinien się utrzymać.

Jak poinformował PAP dyrektor Polskiej Organizacji Turystycznej w Moskwie Andrzej Sierakowski, Rosjanie jadą głównie do dużych miast. Numerem 1 na liście odwiedzanych przez Rosjan miejsc jest Kraków, następne są Warszawa, Wrocław i Gdańsk. Dużym zainteresowaniem cieszą się też sanatoria.

Mieszkańcy Kaliningradu natomiast odwiedzają głównie Warmię i Mazury i Trójmiasto. Polscy i rosyjscy organizatorzy wypoczynku liczą, że po wprowadzeniu małego ruchu granicznego, gdy zezwolenie zastąpiło wizę, ruch turystyczny w obie strony jeszcze się zwiększy.

Jak podkreślił dyr. Sierakowski do promocji Polski w Federacji Rosyjskiej bardzo przyczyniły się organizowane przez nasz kraj Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej.

"Ukazały się świetne materiały w prasie rosyjskiej, pełne zachwytu nad zmieniającą się Polską" - dodał.

Organizatorzy wypoczynku z Polski i Rosji licząc na znaczące zwiększenie ruchu turystycznego przygotowują ofertę dla turystów z obu państw. W piątek 12 października do Kaliningradu na zaproszenie POT przyjedzie blisko 100 osób z Polski, głównie z Warmii, Mazur i Pomorza na warsztaty z biurami turystycznymi Kaliningradu.

Natomiast od 2 do 6 listopada w Lidzbarku Warmińskim (warmińsko-mazurskie) odbędzie się IX Polsko-Rosyjskie Forum Turystyczne. W spotkaniu ma wziąć udział 70 dyrektorów rosyjskich biur podróży. Będą zwiedzać Warmię i Mazury oraz spotkają się z przedstawicielami polskich hoteli i biur podróży.

"Pokażemy rosyjskim gościom aktualną +twarz Polski+ i mamy nadzieję, że spotkanie zaowocuje kontraktami i zwiększeniem ruchu turystycznego z Rosji do Polski"- podkreślił dyrektor Sierakowski. (PAP)

ali/ mki/ dym/

Tagi: wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz