Notowania

msz
19.03.2009 17:23

Rosyjskie MSZ:

Rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko powiedział w czwartek, że Rosja i USA mają dużą szansę na zakończenie sporu w sprawie obrony przeciwrakietowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko powiedział, że Rosja i USA mają dużą szansę na zakończenie sporu w sprawie obrony przeciwrakietowej.

Niestierienko oświadczył, że obecnie po dojściu do władzy w USA nowej administracji zapanowała, jak to określił, _ pozytywna dynamika _.

W relacjach rosyjsko-amerykańskich nastąpiło ocieplenie odkąd prezydentem USA został Barack Obama.

Oba kraje zaangażowały się w renegocjacje traktatu o redukcji zbrojeń strategicznych (START), którego termin upływa w grudniu.

Niestierienko zaznaczył, że przesadą byłoby twierdzenie, że poglądy Moskwy i Waszyngtonu są całkiem zbieżne, lecz, jak dodał: _ Mamy nad czym pracować i nasze kraje są gotowe do takiej pracy _.

Nawiązując do planów rozmieszczenia w Europie elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej Niestierienko potwierdził, że w Rosji te plany Waszyngtonu wciąż są traktowane jako zagrożenie dla rosyjskich sił strategicznych.

_ - Nie możemy nie uwzględniać tego czynnika w naszej polityce zagranicznej. I nasza reakcja to nie fobia, lecz wynik analizy _ - powiedział Nistierienko.

Tagi: msz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz