Notowania

prawa człowieka w rosji
06.02.2013 11:36

Rosyjskie MSZ: Małżeństwa jednej płci zmniejszają szansę na adopcję

Pod koniec grudnia Rosja uchwaliła kontrowersyjne przepisy zabraniające adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Brazil2/iStockphoto)

Uznanie małżeństw homoseksualnych we Francji i Wielkiej Brytanii zmniejsza szanse Brytyjczyków i Francuzów na adopcję rosyjskich dzieci - ocenił przedstawiciel rosyjskiego ministerstwa spraw zagranicznych ds. praw człowieka Konstantin Dołgow.

_ - Parlamenty Francji i Wielkiej Brytanii zalegalizowały małżeństwa homoseksualne. To zmniejsza możliwości obywateli tych krajów, by adoptować rosyjskie dzieci _ - napisał na portalu społecznościowym Twitter Dołgow.

Pod koniec grudnia Rosja uchwaliła kontrowersyjne przepisy zabraniające adopcji rosyjskich dzieci przez Amerykanów. Ustawa była odpowiedzią na przyjęcie wcześniej przez amerykański Kongres przepisów zabraniające m.in. wjazdu do USA przedstawicielom rosyjskich władz związanym ze śmiercią w więzieniu w 2009 roku adwokata Siergieja Magnitskiego i łamaniem praw człowieka.

Niektórzy rosyjscy politycy wezwali do rozszerzenia przepisów zabraniających adopcji na wszystkich cudzoziemców, co ich zdaniem ma zwiększyć liczbę adopcji przez Rosjan.

Oświadczenie Dołgowa padło dzień po przyjęciu przez brytyjski parlament projektu ustawy zezwalającej na małżeństwo osób jednej płci. Również francuskie Zgromadzenie Narodowe przyjęło w sobotę podobny projekt.

Pod koniec stycznia rosyjscy deputowani przyjęli w pierwszym czytaniu propozycję przepisów penalizujących wszelkie działania publiczne stanowiące _ propagandę homoseksualizmu wśród nieletnich _. Do roku 1993 homoseksualizm był w Rosji karany, a do 1999 uważany za chorobę psychiczną.

Czytaj więcej o tej sprawie w Money.pl Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: prawa człowieka w rosji, związki partnerskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz