Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kalisz
08.04.2013 17:06

Rozenek: Miejsce Kalisza jest przy Aleksandrze Kwaśniewskim

Rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek uważa, że miejsce wykluczonego z SLD Ryszarda Kalisza jest przy byłym prezydencie Aleksandrze Kwaśniewskim.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)

Rzecznik Ruchu Palikota Andrzej Rozenek uważa, że miejsce wykluczonego z SLD Ryszarda Kalisza jest przy byłym prezydencie Aleksandrze Kwaśniewskim. Ale - jak zaznaczył - Kalisz musi sam podjąć decyzję co robić dalej._ _

_ - Ryszard Kalisz musi sam podjąć decyzję co zrobić dalej, ale jego miejsce jest naturalnie przy Aleksandrze Kwaśniewskim _ - ocenił Rozenek w rozmowie z PAP.

Pytany, czy Ruch Palikota będzie rozmawiał z Kaliszem na temat m.in. przyłączenia się do inicjatywy Europa Plus, Rozenek powiedział, że specjalne decyzje nie zapadały w sprawie rozmowy z byłym politykiem Sojuszu i _ jest to raczej w gestii Aleksandra Kwaśniewskiego _.

Rozenek liczy jednak na to, że Kalisz zaangażuje się po stronie Europy Plus. - _ I myślę, że nie tylko on. Sojuszu znalazł się teraz w kłopotliwej sytuacji _ - uważa rzecznik Ruchu Palikota.

Kalisz został w poniedziałek decyzją sądu partyjnego wykluczony z SLD. Polityk został w ten sposób ukarany za współpracę z inicjatywą Europa Plus. Kalisz zapowiedział, że nie będzie się odwoływał od tej decyzji.

W marcu Kalisz został zawieszony na trzy miesiące w prawach członka partii. Było to następstwo zaangażowania się polityka w projekt Europa Plus współtworzony m.in. przez Janusza Palikota i Aleksandra Kwaśniewskiego.

W ramach Europy Plus w przyszłorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego mają powstać centrolewicowe listy wyborcze. Możliwości udziału w projekcie nie widzi SLD, ponieważ nie chce współpracować z Palikotem.

Czytaj więcej w Money.pl
SLD zdecydował, co z Kaliszem. Surowy werdykt sądu partyjnego Kłopoty popularnego polityka zaczęły się, gdy postanowił zaangażować we współpracę z Europą Plus.
Miller mówi za czym tęsknią Polacy Szef SLD zwrócił się do byłego prezydenta, by ten raz jeszcze przemyślał czy warto budować Europę Plus z Januszem Palikotem.
Tagi: kalisz, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz