Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
marcinkiewicz
15.02.2006 19:49

Rozmowa Marcinkiewicz-de Villepin o unijnej polityce energetycznej

15.2.Warszawa (PAP) - Premier Francji Dominique de Villepin był we wtorek kolejnym rozmówcą Kazimierza Marcinkiewicza, który prowadzi telefoniczne konsultacje z przywódcami państw UE na temat bezpieczeństwa energetycznego - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz

*15.2.Warszawa (PAP) - Premier Francji Dominique de Villepin był we wtorek kolejnym rozmówcą Kazimierza Marcinkiewicza, który prowadzi telefoniczne konsultacje z przywódcami państw UE na temat bezpieczeństwa energetycznego - poinformowało w środę Centrum Informacyjne Rządu. *

Podobnie jak w czasie wcześniejszych rozmów z szefami rządów Austrii i Wielkiej Brytanii oraz z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso, Marcinkiewicz przedstawił premierowi Francji ogólną koncepcję polskiej inicjatywy ustanowienia międzynarodowych porozumień w zakresie bezpieczeństwa energetycznego.

Szef polskiego rządu podkreślił konieczność podjęcia tej tematyki na zbliżającym się marcowym szczycie Unii Europejskiej w Brukseli. Podobnie jak swoich poprzednich rozmówców, zapewnił de Villepina, że w ciągu 2-3 tygodni przekaże stronie francuskiej szczegółowy plan polskiego projektu.

Francuski premier wysoko ocenił zamieszczony w ubiegłotygodniowym wydaniu dziennika "Financial Times" tekst, w którym Marcinkiewicz przedstawił polską koncepcję bezpieczeństwa energetycznego (ten sam tekst ukazał się tego samego dnia również w "Rzeczpospolitej" - PAP). Polską inicjatywę uznał za ważną i interesującą. Według de Villepina, o jej powodzeniu zadecyduje trafny dobór instrumentów do jej realizacji.

Równie wysoko premier Francji ocenił stan stosunków dwustronnych i ponowił zaproszenie dla Marcinkiewicza do złożenia wizyty w Paryżu 3 kwietnia. Podkreślił, że ta wizyta nadałaby polsko- francuskiemu dialogowi jeszcze większą dynamikę.

Szef polskiego rządu podziękował francuskiemu rozmówcy w czasie środowej rozmowy za jego osobiste zaangażowanie w osiągniecie porozumienia o przedłużeniu stosowania obniżonych stawek podatku VAT. (PAP)

bba/ lop/ mw/

Tagi: marcinkiewicz, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz