Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozpoczął się 60. Tydzień Ewangelizacyjny w Dzięgielowie

0
Podziel się

Biała (PAP) - 60. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) rozpoczął się w sobotę wieczorem w
Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim. Impreza, organizowana przez Kościół Ewangelicko-Augsburski
(luterański) w Polsce, potrwa do 12 lipca.

bEhfmobV

Biała (PAP) - 60. Tydzień Ewangelizacyjny (TE) rozpoczął się w sobotę wieczorem w Dzięgielowie na Śląsku Cieszyńskim. Impreza, organizowana przez Kościół Ewangelicko-Augsburski (luterański) w Polsce, potrwa do 12 lipca.

Wykłady i koncerty TE odbywają się w olbrzymim namiocie, który stał się już symbolem imprezy. Każdorazowo może pomieścić około 2, 5 tysiąca uczestników. W Tygodniu uczestniczy parę tysięcy osób, przede wszystkim młodzi luteranie, ale także członkowie innych Kościołów chrześcijańskich.

Podczas Tygodnia wykłady i ewangelizacje poprowadzą ksiądz Adam Podżorski, który specjalizuje się w zagadnieniach związanych z Nowym Testamentem, prezes synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego ksiądz Jerzy Samiec, a także niemiecki teolog ewangelicki Roland Werner.

bEhfmobX

Obok wykładów, młodzież będzie także uczestniczyć w seminariach, warsztatach twórczych i koncertach. Wystąpią między innymi Deus Meus, Luter Park, Chili My oraz Beata Bednarz.

Za pośrednictwem internetu (www.sluchaj.cme.org.pl) można na żywo słuchać wykładów, ewangelizacji, muzyki, rozmów z gośćmi i uczestnikami TE. Dodatkowo, po każdej ewangelizacji, przez komunikator internetowy lub na czacie, będą dostępni duszpasterze.

W Polsce mieszka ponad 80 tysięcy luteran, z czego blisko połowa na Śląsku Cieszyńskim. Pierwsze trendy reformacyjne dotarły tam wkrótce po wystąpieniu w 1517 roku Marcina Lutra. W 1547 roku ówczesny książę cieszyński Wacław III Adam po raz pierwszy zezwolił na objęcie przez ewangelickiego kapłana wolnej parafii w Puńcowie. (PAP)

szf/ abe/

bEhfmocy
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)