Notowania

blues
15.07.2010 19:30

Rozpoczął się III Suwałki Blues Festiwal

Polskie i zagraniczne gwiazdy bluesa wystąpią podczas rozpoczętego w czwartek wieczorem w Suwałkach trzeciego "Suwałki Blues Festiwal". Impreza potrwa do soboty.

Podziel się
Dodaj komentarz

Polskie i zagraniczne gwiazdy bluesa wystąpią podczas rozpoczętego w czwartek wieczorem w Suwałkach trzeciego "Suwałki Blues Festiwal". Impreza potrwa do soboty.

W tym roku będzie można posłuchać około 30 zespołów z Polski oraz m.in. z Węgier, Włoch, Norwegii, Brazylii, a także z Australii.

Na festiwalowych scenach wystąpią polskie zespoły: Antymos Apostolis Trio oraz Krzak, a także grupa śpiewająca gospel - Suwałki Gospel Choir. Ma też zagrać światowej sławy amerykański muzyk grający na akordeonie Dwyne Dopsie z zespołem, ma też zagrać legendarny muzyk - Mick Taylor, były gitarzysta grupy The Rolling Stones.

Jak powiedziała PAP Marta Paciorkowska z biura organizacyjnego "Suwałki Blues Festiwal", do gwiazd tegorocznego festiwalu należy zaliczyć takie zespoły jak: Canned Head - legendę festiwalu Woodstock ze Stanów Zjednoczonych, czy amerykańskie trio - Trampled Under Foot. Ich koncerty przewidziane są na sobotnią noc.

Paciorkowska poinformowała, że planowany na sobotę koncert kanadyjskiej gwiazdy Alannah Myles nie odbędzie się. Organizatorzy zapowiedzieli, że zamiast niej wystąpi Oddział Zamkniętych.

W piątek i sobotę koncerty rozpoczną się, jak powiedziała Paciorkowska, "od samego rana" - podczas tzw. bluesowych śniadań w kawiarniach, gdzie odbędą się koncerty akustyczne. W ramach "scen ulicznych" wystąpią debiutanci. Główne gwiazdy zagrają na wieczornych koncertach. Na zakończenie dnia przewidziane są koncerty w kilku suwalskich klubach oraz nocne jam session.

"Zależało nam na imprezie, która będzie się kojarzyła z miastem. Zaczęliśmy od małej, jednodniowej imprezy bluesowej w 2007 roku, która rozrosła się do trzydniowego festiwalu, na który zapraszamy największe bluesowe gwiazdy" - powiedziała Paciorkowska.

Kwartalnik "Twój Blues" uznał pierwszy "Suwałki Blues Festival" za wydarzenie bluesowe roku 2008. To festiwal uznawany w regionie, był m.in. nagrodzony Podlaską Marką Roku 2008 przyznawaną przez marszałka województwa. W 2009 roku zdobył "Włócznię Jaćwinga", coroczną nagrodę prezydenta miasta Suwałki.

"Suwałki Blues Festiwal" jest organizowany przez Urząd Miejski w Suwałkach oraz Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach. Festiwal zakończy się w sobotę. (PAP)

swi/ kow/ gma/

Tagi: blues, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz