Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rozpoczął się plebiscyt na Wydarzenie Historyczne Roku 2010

0
Podziel się:

Uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych
przedsięwzięć historycznych w minionym roku i popularyzacja historii jest celem plebiscytu na
Wydarzenie Historyczne Roku 2010 ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski.

bFeTSKkB

Uhonorowanie organizatorów, twórców oraz inicjatorów najciekawszych przedsięwzięć historycznych w minionym roku i popularyzacja historii jest celem plebiscytu na Wydarzenie Historyczne Roku 2010 ogłoszonego przez Muzeum Historii Polski.

Spośród trzydziestu propozycji zgłoszonych do miana Wydarzenia Historycznego Roku 2010 jury wybrało dziesięć. Wchodząc na stronę www.muzhp.pl lub www.historia.org.pl można oddać na nie swój głos. Każdy z uczestników plebiscytu może zagłosować tylko raz.

Wśród wyłonionych wydarzeń znalazły się: otwarcie nowego Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, otwarcie krakowskich "Nowych Sukiennic" - Galerii Sztuki Polskiej XIX w., otwarcie Podziemi Rynku Głównego w Krakowie, wybór projektu Muzeum II Wojny Światowej na Helu, wystawa "Na znak świetnego zwycięstwa..." na Wawelu, otwarcie w dawnej krakowskiej fabryce Schindlera wystawy "Kraków - czas okupacji 1939-45", obchody 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem, VI Rekonstrukcja Bitwy Warszawskiej 1920 r. w Ossowie, portal Mapa kultury i "Animowana Historia Polski" Platige Image na Expo 2010.

bFeTSKkD

Głosowanie potrwa do 31 marca. Jego wyniki podane zostaną na konferencji prasowej i ogłoszone na stronach: www.muzhp.pl i www.historia.org.pl. Współorganizatorem plebiscytu jest portal historyczny historia.org.pl. (PAP)

akn/ hes/

bFeTSKle
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)