Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
blues
16.07.2009 19:51

Rozpoczął się Suwałki Blues Festival 2009

Koncert Sławka Wierzcholskiego z Nocną Zmianą Bluesa i Suwalską Orkiestrą kameralną "Camerata dell'Arte" rozpoczął w czwartek "Suwałki Blues Festival 2009". Festiwal potrwa do soboty.

Podziel się
Dodaj komentarz

Koncert Sławka Wierzcholskiego z Nocną Zmianą Bluesa i Suwalską Orkiestrą kameralną "Camerata dell'Arte" rozpoczął w czwartek "Suwałki Blues Festival 2009". Festiwal potrwa do soboty.

Festiwal rozpoczął się wieczorem w patio Urzędu Miejskiego w Suwałkach koncertem Nocnej Zmiany Bluesa, która promuje zarazem nową płytę Pt. "Blues w filharmonii". Podczas koncertu Sławek Wierzcholski i Nocna zmiana bluesa otrzymali złotą płytę za wydanie 6-płytowe "Historia choroby".

Podczas festiwalu zagrają w Suwałkach takie gwiazdy jak amerykański gitarzysta Joe Bonamassa, legendarna angielska grupa Ten Years After i polska grupa TSA.

Festiwal będzie odbywał się na dwóch scenach w centrum Suwałk. Koncerty główne poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Programu III Jan Chojnacki oraz Sławek Wierzcholski.

Kwartalnik "Twój Blues" uznał ubiegłoroczny pierwszy "Suwałki Blues Festival" za wydarzenie bluesowe roku 2008.

"Wygląda na to, że nasz festiwal jest jedną z kilku najważniejszych imprez tego typu w Polsce. Udało nam się zaprosić w tym roku naprawdę wielkie gwiazdy" - powiedział PAP dyrektor artystyczny festiwalu Bogdan Topolski.

W tym roku na suwalskim festiwalu wystąpi ponad 30 wykonawców z Polski i zagranicy. W sobotę gwiazdą wieczoru i festiwalu będzie grupa Ten Years After, która w 1969 roku grała podczas legendarnego koncertu Woodstock.

Wcześniej w piątek zagra również legenda - polska grupa TSA. Gwiazdą tego dnia będzie jednak Joe Bonamassa - amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy. Jego bluesrockowy styl porównywany jest do gry takich artystów jak Stevie Ray Vaughan, Kenny Wayne Shepherd i Jonny Lang. Bonamassa przyjechał na Suwałki Blues Festiwal w ramach europejskiej trasy koncertowej.

W sobotę na suwalskiej scenie zagra także norweski zespół Jarle Bernhoft&Knut Reiersrud Band. Przypomina on trochę Ray'a Coodera. Jest gitarzystą często sięgającym po elementy bluesa, rocka, folku i jazzu. Obecnie robi wielką karierę w Skandynawii. Suwałki Blues Festiwal to także śniadania bluesowe, koncerty klubowe i nocne jam session.

Organizatorem festiwalu jest Urząd Miejski w Suwałkach oraz Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach. (PAP)

bur/ ls/

Tagi: blues, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz