Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rozpoczął się test z wiedzy matematyczno-przyrodniczej

0
Podziel się:

Prawie 430 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju
przystąpiło w środę do pisania testu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej - drugiej części
obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.

Prawie 430 tys. uczniów III klas z około 7 tys. gimnazjów w całym kraju przystąpiło w środę do pisania testu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej - drugiej części obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego.

We wtorek uczniowie pisali test z wiedzy humanistycznej. W czwartek będą rozwiązywać test z języka obcego.

"Nie mamy żadnych sygnałów o jakichkolwiek nieprawidłowościach, które mogłyby zakłócić przebieg dzisiejszego egzaminu " - powiedział PAP w środę przed rozpoczęciem testu z wiedzy matematyczno-przyrodniczej p.o. dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Tadeusz Mosiek.

Test rozpoczął się o godz. 9. Potrwa dwie godziny. Uczniowie z różnymi dysfunkcjami będą mogli pisać go godzinę dłużej. W teście mogą znaleźć się zadania z matematyki, fizyki, chemii, biologii i geografii.

Wszyscy uczniowie w Polsce piszą takie same testy. Prace zostaną zakodowane; sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum. Jeśli uczeń z powodu choroby lub ważnych wypadków losowych nie może przystąpić do egzaminu we wtorek, środę i czwartek, to będzie go pisać w drugim terminie - 6, 7 i 9 czerwca. Uczeń przyłapany na ściąganiu podczas sprawdzianu musi przystąpić do niego jeszcze raz. Jeśli uczeń przystąpi do egzaminu i napisze go słabo, a równocześnie uzyska oceny pozytywne na świadectwie na zakończenie III klasy, to i tak ukończy gimnazjum.

Wyniki egzaminu uczniowie poznają w połowie czerwca.

Powtórka egzaminu gimnazjalnego, by poprawić jego wynik, nie jest możliwa. Wynik egzaminu z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej będzie miał wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadgimnazjalnej. Test z języka obcego ma tylko diagnozować jego znajomość przez ucznia.

Uczeń gimnazjum może ubiegać się o przyjęcie do trzech szkół ponadgimnazjalnych jednocześnie. O przyjęciu do szkoły ponadgimnazjalnej decydują: liczba punktów uzyskanych przez kandydata za oceny na świadectwie z wybranych przedmiotów i za inne osiągnięcia odnotowane na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz liczba punktów za wyniki egzaminu gimnazjalnego.(PAP)

dsr/ hes/

wiadomości
pap
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)