Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozpoczęła się akcja Mazury "za pół ceny"

0
Podziel się

Od poniedziałku turyści na Mazurach Południowych mogą skorzystać w wybranych
hotelach czy lokalach gastronomicznych z oferty "za pół ceny". Akcja potrwa do końca lutego; do tej
pory zgłosiło się 60 właścicieli obiektów rekreacyjnych i wypoczynkowych.

bDAQJMjp

Od poniedziałku turyści na Mazurach Południowych mogą skorzystać w wybranych hotelach czy lokalach gastronomicznych z oferty "za pół ceny". Akcja potrwa do końca lutego; do tej pory zgłosiło się 60 właścicieli obiektów rekreacyjnych i wypoczynkowych.

Jak poinformowała PAP w poniedziałek Kinga Ciukszo z biura Lokalnej Organizacji Turystycznej "Mazury Południowe" koordynującej akcję promocyjną, każdego dnia zgłaszają się kolejni przedsiębiorcy oferujący turystyczne usługi o połowę taniej niż w sezonie wakacyjnym.

Dodała, że poprzednie edycje przedsięwzięcia cieszyły się sporym zainteresowaniem, stąd pomysł na powtórkę.

bDAQJMjr

Wśród chętnych, którzy chcą ugościć turystów zimą w ramach tej akcji, znaleźli się właściciele hoteli, gospodarstw agroturystycznych, restauracji, lokali gastronomicznych, ale także prowadzący wypożyczalnie sprzętu narciarskiego czy organizatorzy kursów snowkitingu (latanie z deską snowboardową czy nartami za latawcem). Są także szkoły językowe, salony kosmetyczne i fryzjerskie, dom kultury w Piszu czy Muzeum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu.

Jak podkreślają organizatorzy, z usług turystycznych czy kulturalnych mogą korzystać nie tylko przyjezdni, ale także mieszkańcy powiatu piskiego.

To trzecia edycja akcji. W ubiegłym roku do akcji "Mazury za pół ceny" przystąpiło 30 przedsiębiorców z branży turystycznej, dwa lata temu - 60 właścicieli hoteli czy firm usługowych. Według inicjatorów chodzi o przyciągnięcie turystów na Mazury także zimą - wtedy, gdy zazwyczaj miejsca noclegowe czekają na odwiedzających. Wówczas - jak przekonują organizatorzy - oferta za pół ceny zwróci przedsiębiorcom chociażby koszty utrzymania obiektów. Przedsiębiorcy liczą także, że jeśli ktoś skorzysta z promocyjnej ceny poza sezonem, przyjedzie nad jeziora także latem.

Inicjatywa objęła powiat piski, w którym są takie miejscowości jak: Ruciane Nida, Orzysz, Pisz i Biała Piska. Na tym obszarze znajduje się Puszcza Piska oraz duża część największego jeziora w Polsce - Śniardw, zwanego także mazurskim morzem, a także jeziora Nidzkie i Bełdany i rzeka Krutynia.

bDAQJMjx

Przedsięwzięcie ma swoją stronę internetową; goście mogą tam znaleźć odpowiadające im hotele, restauracje czy inne obiekty organizujące wypoczynek i zarezerwować w nich miejsca. (PAP)

ali/ pad/ mag/

bDAQJMjS
wiadomości
pap
Źródło:
KOMENTARZE
(0)