Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rozpoczęło się posiedzenie klubu PO

0
Podziel się

Posiedzenie klubu Platformy Obywatelskiej, podczas którego wybrane zostanie
nowe prezydium, rozpoczęło się w czwartek po południu w Sejmie. Członkowie klubu wybiorą 8
wiceprzewodniczących, sekretarza, skarbnika oraz 16 członków reprezentujących regiony.

bEghZxqt

Posiedzenie klubu Platformy Obywatelskiej, podczas którego wybrane zostanie nowe prezydium, rozpoczęło się w czwartek po południu w Sejmie. Członkowie klubu wybiorą 8 wiceprzewodniczących, sekretarza, skarbnika oraz 16 członków reprezentujących regiony.

W posiedzeniu klubu uczestniczy premier Donald Tusk.

Propozycję objęcia stanowiska wiceprzewodniczącego przyjęła Małgorzata Kidawa-Błońska oraz Sławomir Rybicki, o czym przed kilkoma dniami poinformował szef klubu Tomasz Tomczykiewicz.

bEghZxqv

Według nieoficjalnych informacji uzyskanych przez PAP od polityków PO, na wejście do prezydium szanse mają także: Jarosław Gowin, Sławomir Nowak, Waldy Dzikowski, Ireneusz Raś, Joanna Mucha, Rafał Grupiński oraz Iwona Śledzińska-Katarasińska.

W kontekście funkcji sekretarza klubu politycy PO, z którymi rozmawiała PO, wymieniają Czesława Mroczka lub Andrzeja Halickiego. Funkcję skarbnika klubu może objąć Witold Kochan lub Krystyna Skowrońska.

Janusz Palikot, który do tej pory był wiceszefem klubu, powiedział w czwartek dziennikarzom, że nie będzie się ubiegał o ponowny wybór na tę funkcję, jeśli Joanna Mucha zostanie wiceprzewodniczącą, a w skład prezydium wejdzie też Stanisław Żmijan. W przeciwnym razie - jak mówił - będzie kandydował. (PAP)

sdd/ ura/ mag/

bEghZxqW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)